خوراکی های سالم برای صبحانه که به کاهش وزن شما کمک می کند

 

اگر به صورت جدی کاهش وزن را در برنامه خود دارید و برای آن لحظه شماری می کنید، مصرف صبحانه را جدی بگیرید. صبحانه به عنوان یکی از حساس ترین و تاثیرگذاری ترین وعده های غذایی در کاهش وزن به شمار می آید.

مصرف صبحانه به کاهش وزن شما کمک می کند، اگر می پرسید که این موضوع چگونه امکان پذیر است، باید بدانید که صبحانه باعث از بین رفتن اشتها کاذب خواهد شد. مصرف صبحانه به صورت منظم باعث جذب انرژی لازم و تامین غذا مورد نیاز بدن تا صرف وعده ناهار خواهد شد.

 

کاهش وزن یک دغدغه بسیار جدی و حائز اهمیت است. برای کاهش وزن مصرف منظم صبحانه به عنوان یک عادتِ بسیار موثر، پیشنهاد می شود. صبحانه سالم نه تنها نیاز بدن را تامین می کند، بلکه می تواند تاثیرگذاری بالایی در کاهش وزن نیز داشته باشد.

مصرف صبحانه به نوعی بدن را در برابر هوس های کاذب مقاوم می سازد، اما نکته مهمی که باید به آن اشاره نمود، انتخاب صبحانه ای سالم است. خوراکی های سالم، نقش مهمی در کاهش وزن شما خواهند داشت. خوراکی هایی که در ادامه با مهم ترین آن ها آشنا می شویم.

  • تخم مرغ
  • جوانه گندم
  • موز
  • ماست
  • اسموتی
  • توت فرنگی
  • گیریپ فروت
  • کیوی

 

1. تخم مرغ یک خوراکی مفید برای کاهش وزن

 

تخم مرغ یک غذا کامل و واقعا موثر برای کاهش وزن است. مصرف منظم تخم مرغ البته نه مصرف بیش از اندازه آن، می تواند تاثیر ویژه ای بر کاهش وزن داشته باشد. تخم مرغ به جهت دارا بودن مواد معدنی و انواع ویتامین ها، یک گزینه ایده آل برای رژیم لاغری محسوب می گردد.

 

همچنین بخوانید: سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش

 

2. مصرف جوانه گندم برای کاهش وزن

 

مصرف جوانه گندم برای کاهش وزن

 

 جوانه گندم از جمله خوراکی های خوش طعم و مغذی است که مصرف آن می تواند ارتباط مستقیمی با کاهش وزن شما داشته باشد. منگنز و سلنیوم از اصلی ترین ترکیبات موجود در جوانه گندم به شمار می رود.

فیبر بالا از دیگر ترکیبات مهمی است که در جوانه گندم وجود دارد. فیبر می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد، چرا که این ماده به کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

 

همچنین بخوانید: 22 مواد غذایی دارای فیبر

 

3. مصرف موز یک عادت فوق العاده موثر برای کاهش وزن

 

موز از دیگر خوراکی های سالم و قوی برای کاهش وزن است. موز نیز هم چون جوانه گندم، از فیبر سرشار است. اما نکته قابل توجه در رابطه با موز، این میوه خوشمزه، میزان کالری بسیار کم در مقایسه با سایر غلات توصیه شده برای صبحانه است.

از مزیت های فیبر بالا می توان به کنترل سرعت هضم غذا در معده و در نتیجه کاهش میل به مصرف غذا جدید اشاره نمود. چربی سوزی با مصرف صبحانه رژیمی از جمله مواردی است که می توان به آن اشاره نمود.

 

همچنین بخوانید: چطور راحت در یک ماه 10 کیلو وزن کم کنیم؟

 

4. ماست یک ترکیب فوق العاده برای کاهش وزن

 

ماست به عنوان یک منبع فوق العاده قوی از پروتئین می تواند در کاهش وزن موثر باشد. لاغری شکم و پهلو با مصرف منظم ماست یک اتفاق واقعا عملی است که باید به آن اشاره نمود. انتخاب یک رژیم لاغری مناسب، موثرترین گامی است که می توان برای رسیدن به تناسب اندام برداشت.

 

همچنین بخوانید: آموزش طناب زدن صحیح برای لاغری + فیلم آموزشی

 

5. اسموتی، یک نوشیدنی محبوب برای کاهش وزن

 

اسموتی، یک نوشیدنی محبوب برای کاهش وزن

 

کاهش وزن از طریق مصرف یا عدم مصرف خوراکی ها و مواد مختلفی امکان پذیر است. انتخاب اسموتی و قرار دادن آن در لیست رژیم لاغری، یک راه بسیار سریع و آسان برای کاهش وزن می باشد.

میوه هایی که کالری کم تری دارند یا سبزیجات، قطعا انتخاب بسیار خوبی برای جذب فیبر بیشتر و در نتیجه کاهش وزن به شمار می آیند. از طرفی دیگر، ترکیبات مغذی هم چون آجیل ها نیز می توانند انتخاب خوبی برای تهیه اسموتی باشند.

 

همچنین بخوانید: 10 معجون برتر کاهش وزن برای چربی سوزی و لاغری شکم و پهلو

 

6. مصرف توت فرنگی به کاهش وزن شما کمک می کند!

 

توت فرنگی یکی از انواع خوراکی های فوق العاده کم کالری، خوشمزه و مغذی است که مصرف آن می تواند ارتباط مستقیمی با کاهش وزن داشته باشد. برای انتخاب صبحانه بدون چربی، قطعا بررسی یک میوه خوشمزه هم چون توت فرنگی، ضروری است.

تامین بخش مهمی از فیبر و ویتامین های بدن با مصرف توت فرنگی امکان پذیر است. نه تنها توت فرنگی، بلکه انواع توت سفید، توت سیاه و شاه توت نیز به عنوان موثرترین خوراکی ها برای چربی سوزی به شمار می روند.

 

همچنین بخوانید: خواص سرکه سیب | فواید سرکه سیب برای لاغری

 

7. گیریپ فروت یک خوراکی واقعا موثر برای کاهش وزن

 

کاهش وزن به صورت طبیعی با مصرف خوراکی های مغذی در وعده صبحانه یک اتفاق فوق العاده به شمار می رود. گیریپ فروت از جمله خوراکی است که با توجه به کالری بسیار کم و فیبر بسیار بالا، می تواند به صورت ویژه مورد استفاده قرار گیرد.

در یک مطالعه علمی و واقعی، تاثیرگذاری گیریپ فروت در کاهش وزن به ساده ترین شکل ممکن مورد بررسی قرار گرفت. گیریپ فروت از جمله موثرترین نوشیدنی ها در چربی سوزی و لاغری شکم و پهلو به شمار می رود.

 

همچنین بخوانید: 34 مورد از بهترین نکات لاغری 

بخوانید: 15 اشتباه رایج در کاهش وزن اشتباهات کاهش وزن را بشناسید

 

8. مصرف کیوی و ارتباط آن با کاهش وزن

 

مصرف کیوی و ارتباط آن با کاهش وزن

 

کیوی از مقوی ترین خوراکی هایی است که انتخاب آن برای وعده صبحانه می تواند با تاثیرگذاری فوق العاده ای به جهت کاهش وزن همراه باشد. کیوی با توجه به وجود مقادیر فراوانی از املاح و ویتامین ها، یک منبع واقعا مغذی نیز به شمار می رود.

وجود برخی املاح و فیبر های خاص در کیوی از جمله پکتین، موجب می گردد تا این خوراکی به عنوان گزینه ای فوق العاده برای کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن شناخته شود. از طرفی دیگر، مصرف کیوی موجب تنظیم جریان گوارش در بدن نیز خواهد شد.

 

همچنین بخوانید: 20 خوراکی برتر چربی سوز برای کاهش وزن فوری

بخوانید: 6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو - لاغری سریع شکم

 

ویژگی های یک وعده صبحانه کامل چیست؟

 

مصرف صبحانه عموما به عنوان یک عادت نسبتا جدی در سلامت جسم و روح نقش بسیار ویژه ای خواهد داشت. شاید بتوان گفت که مصرف صبحانه یک دستوالعمل بسیار راهبردی برای کاهش وزن به شمار می رود.

چربی های سالم، کربوهیدارت، فیبر و پروتئین از اصلی ترین ترکیباتی است که وجود آن در وعده صبحانه ضروری است. وجود این ترکیبات در وعده صبحانه می تواند نقش مهمی در کاهش وزن و تامین انرژی بدن داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: 11 میوه لاغر کننده عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی

بخوانید: چگونه سریع و راحت وزن کم کنیم؟ کاهش وزن فوری

 

نتیجه گیری مقاله:

کاهش وزن یک اتفاق غیر قابل باور و یا دشوار به شمار نمی رود. تناسب اندام و چربی سوزی، ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی افراد دارد، به همین علت بررسی یک روش موثر برای لاغری، موضوع مهمی است که باید به آن توجه نمود.

مصرف صبحانه بدون چربی یکی از عادت های واقعا موثر در رژیم لاغری به شمار می رود. لاغری شکم و پهلو با مصرف صبحانه ای سرشار از فیبر قطعا عملی است. در میان بسیاری از داروها و محصولات شیمیایی، تنها با انتخاب صحیح صبحانه رژیمی می توان شاهد کاهش وزن جدی و ملموس بود.

 

مقالات پیشنهادی نیک اندام:

14 راهکار طلایی برای کاهش وزن سریع

بالا کشیدن و خوش فرم کردن سینه با ورزش 

بهترین روش و نکات رژیم کالری کاهش وزن

چگونه یک باشگاه خانگی مناسب و کم هزینه داشته باشیم؟

برترین روش طبیعی کوچک کردن شکم بعد از سزارین

6 نوشیدنی برتر خانگی برای کاهش وزن سریع

بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی

15 نکته مهم برای کاهش وزن و تناسب اندام

افتادگی شانه و درمان آن با حرکات اصلاحی رفع قوز شانه

تفاوت بدنسازی و فیتنس کدام یک مناسب شماست؟