چگونه در یک ماه 10 کیلو وزن کم کنیم؟

 

شما به دنبال کاهش سریع وزن هستید؟ آیا شانس بالایی در کاهش وزن سریع خواهید داشت؟ آیا شما حاضرید برای کاهش وزن، یک رژیم لاغری خسته کننده را انتخاب کنید؟

این سوالات و تمامی سوالات مشابه این، برای شما که تمایل به کاهش وزن دارید، چالش بزرگی به شمار می آید. مهم ترین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، ایجاد یک تغییر بزرگ و محسوس در سبک زندگی است.

تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی، مولفه های مهمی هستند که می توانند نقش ویژه و تاثیرگذاری در لاغری داشته باشند. به عبارتی دیگر کنترل و مدیریت وزن، تنها موضوعی است که در صورت جدی گرفتن آن، دیگر نیازی به انتخاب رژیم های غذایی خسته کننده و فوق العاده سخت نیست. در ادامه با ساده ترین روش ها برای کاهش وزن در طول مدت یک ماه، آشنا خواهید شد.

با نیک اندام همراه باشید ...

اگر بخواهیم واقع بین باشیم، کاهش وزن 10 کیلویی در یک ماه، به هیچ وجه دور از انتظار نیست. همانطور که می توان در یک تایم کوتاه با مصرف مکرر انواع شیرینیجات و تنقلات، شاهد افزایش وزن 10 الی 15 کیلویی بود، قطعا کاهش این وزن در مدت مشخص، کاملا عملی است.

کاهش وزن در نوع خود چالشی جدی به شمار می آید. برای پشت سر گذاشتن این چالش مهم و جدی، تنها ایجاد برخی تغییرات کوچک لازم است. تغییراتی که می تواند به بهترین شکل ممکن در مدت زمان یک ماهِ، وزنی ایده آل را به شما هدیه دهد.

 

همچنین بخوانید: 20 خوراکی برتر چربی سوز برای کاهش وزن فوری 

 

10 روش موثر برای کاهش وزن سریع در یک ماه

 

10 روش موثر برای کاهش وزن سریع در یک ماه

 

روش های واقعا موثر را امتحان کنید. اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم، می بینیم که متابولیسم سوخت و ساز بدن در هر فرد با دیگری متفاوت است. اما با این حال انتخاب یک روشِ واقعا موثر، می تواند نقش ویژه ای در افزایش چربی سوزی و کاهش وزن داشته باشد.

در ادامه با 10 گام واقعا موثر در کاهش وزن سریع آشنا خواهیم شد.

  1. افزایش تایم تمرینات و ورزش های هوازی
  2. کاهش میزان مصرف کربوهیدرات
  3. افزایش میزان کالری سوزی
  4. مصرف نوشیدنی های بدون قند
  5. مصرف وعده های غذایی به آهستگی
  6. افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی
  7. مصرف وعده صبحانه با پروتئین بالا
  8. تنظیم ساعات خوابِ منظم شبانه
  9. انجام تمرینات عضله سازی
  10. پیاده روی یا دوچرخه سواری به صورت منظم

دوره کاهش وزن هیچ شباهتی به جهنم ندارد. بسیاری از افراد بر این باورند که کاهش وزن، جهنمی است که در آن مجور به تحمل سختی های زیادی از جمله حذف تمامی نوشیدنی ها و خوراکی های مورد علاقه شان هستند.

کاهش وزن هیچ شباهتی به مسابقه دو ماراتن ندارد. شما موظف نیستید که در این مسابقه پیروز شوید، اما باید بدانید که پس از موفقیت در چالش کاهش وزن، طی کردن ادامه مسیر زندگی برای شما ساده تر خواهد بود.

افراد بسیاری در جستجو انتخاب یک روش برای کاهش وزن هستند. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، کاهش وزن با مسابقات رقابتی شباهتی ندارد و برای به نتیجه رساندن تمامی سختی ها، باید ممارست و تکرار را در اولویت قرار داد.

 

همچنین بخوانید: سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش 

 

افزایش تایم تمرینات و ورزش های هوازی

 

کاهش وزن و انجام ورزش های هوازی ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با یکدیگر دارند. ورزش های هوازی، ضربان قلب را تند تر خواهند کرد، این موضوع به صورت ناخودآگاه شرایطی ایده آل را برای کاهش میزان کالری و چربی سوزی ایجاد می نماید.

تبدیل انجام ورزش های هوازی به یک عادت روزمره، از جمله مواردی است که می توان در مدت زمانی کوتاه شاهد تاثیرگذاری فوق العاده آن بود. از طرفی دیگر، ورزش هایی هم چون شنا، بوکس و کیگ بوکسینگ نیز نقش مهمی در کاهش وزن به جهت افزایش ضربان قلب خواهند داشت.

 

همچنین بخوانید: بهترین تمرینات ورزشی بانوان در خانه برای کاهش وزن و بدنسازی

 

کاهش میزان مصرف کربوهیدرات برای کاهش وزن

 

کاهش میزان مصرف کربوهیدرات کاهش وزن نیکاندام لاغری

 

کاهش و یا قطع کامل مصرف کربوهیدرات یک روش ساده اما بسیار موثر در کاهش وزن به شمار می رود. اما از طرفی دیگر، مصرف کربوهیدرات تصفیه شده که به نوعی منبع فیبر محسوب می شود، بسیار مفید و حیاتی است.

این نوع از کربوهیدرات (کربوهیدرات تصفیه شده) جریان خون را بهبود می بخشد، هم چنین با توجه به میزان مواد مغذی در این نوع از کربوهیدرات، مصرف آن می تواند نقش مهمی در سلامت فرد طی دوره کاهش وزن داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: خواص و طریقه مصرف چای سبز + خوردن چای سبز برای لاغری

 

افزایش میزان کالری سوزی

 

بررسی میزان سوخت و ساز کالری در بدن و هم چنین یادداشت میزان کالری سوزی طی یک دوره مشخص، از دیگر عواملی است که برای موفقیت در کاهش وزن می توان به آن اشاره نمود. افزایش میزان کالری سوزی، دقیقا همان چیزی است که برای رسیدن به یک وزن ایده آل باید به آن اشاره نمود.

 

همچنین بخوانید: 14 راهکار طلایی برای کاهش وزن سریع 

 

مصرف نوشیدنی های بدون قند برای لاغری

 

مصرف نوشیدنی های بدون قند کاهش وزن لاغری نیک اندام

 

انتخاب و مصرف نوشیدنی های بدون قند و سالم از دیگر مواردی است که در کاهش وزن می توان به نقش چشمگیر آن اشاره نمود. نوشیدنی های حاوی مواد افزودنی یا قند، تاثیر مهمی در افزایش وزن به صورت مداوم خواهند داشت.

این در حالی است که مصرف آب به عنوان یک نوشیدنی فوق العاده ساده، نه تنها در رفع تشنگی، بلکه در افزایش میزان سوخت و ساز بدن نیز موثر خواهد بود. هم چنین آب می تواند در دوره کاهش وزن، از ایجاد هر نوع چین و چروک در صورت و بدن جلوگیری نماید.

 

همچنین بخوانید: 10 معجون برتر کاهش وزن برای چربی سوزی 

بخوانید: 6 نوشیدنی برتر خانگی برای کاهش وزن سریع 

 

مصرف وعده های غذایی به آهستگی

 

آهسته تر غذا میل کنید. این یک توصیه فوق العاده کاربردی و جدی است که در صورت رعایت آن می توان در دوره ای مشخص و کوتاه، شاهد بهترین نتیجه ممکن بود. هنگام غذا خوردن، تمام حواس خود را صرفا بر لذت بردن از غذا متمرکز نکنید.

در یک مطالعه علمی و تایید شده، مشخص گردید که مصرف وعده های غذایی به آهستگی می تواند هورمونهایی خاص را در بدن ایجاد نماید. از طرفی دیگر نوشیدن آب پیش از غذا، یکی دیگر از فاکتور هایی است که می تواند موجب کاهش اشتها شود.

 

همچنین بخوانید: آموزش طناب زدن صحیح برای لاغری + فیلم آموزشی

 

افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی برای لاغری

 

افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی کاهش وزن لاغری نیک اندام

 

فیبر، ماده ای مغذی و فوق العاده موثر در کاهش وزن به شمار می رود. مصرف حدودا 40 گرم فیبر به صورت روزانه و منظم، می تواند تاثیراتی واقعا مثبت در سلامت و هم چنین کاهش وزن داشته باشد.

مصرف وعده صبحانه با پروتئین بالا، تنظیم ساعات خوابِ منظم شبانه، انجام تمرینات عضله سازی و پیاده روی یا دوچرخه سواری به صورت منظم از دیگر عادت های فوق العاده تاثیرگذار برای کاهش وزن سریع به شمار می روند.

 

همچنین بخوانید: 22 مواد غذایی دارای فیبر

 

بهترین استراتژی برای کاهش وزن چیست؟

 

هر روز با آگهی ها و تبلیغات متنوع و متعددی رو به رو هستیم که با وعده کاهش وزنِ سریع، تمامی افراد را به یک چالش جدی و شاید دروغین دعوت می کنند. مصرف یک قرص یا یک شربت، تاثیر فوق العاده ای در کاهش وزن نخواهد داشت.

این در حالی است که تغییر در سبک زندگی و انتخاب یک روش موثر برای کاهش وزن، می تواند تاثیری شگفت انگیز را ایجاد کند. تغییر در سبک زندگی به معنا حذف وعده های غذایی یا حتی دست کشیدن از تمامی غذاهای خوشمزه و جذاب نیست.

باید به این نکته توجه نمود که حتی تغییرات کوچک نیز نقش بسیار بزرگی در کاهش وزن شما خواهند داشت. تغییراتی که به مرور زمان به عادت تبدیل می شوند، عادت هایی که به صورت ناخودآگاه، سدّ بزرگی در برابر افزاش وزن خواهند بود.

ترفند های ساده ای که به کاهش وزن کمک می کنند، در صورت تکرار و ممارست به عادت هایی بسیار درست تبدیل خواهند شد. از جمله روش های موثر در کاهش وزن باید به محدود کردن ساعات مصرف وعده های غذایی و یا میان وعده ها اشاره نمود.

این روش شباهت بسیار زیادی به روزه گرفتن دارد. شاید برای شما هم جالب باشد که مصرف وعده هایی غذایی حاوی پروتئین، فیبر و آب بالا، می تواند سهم ویژه ای در کنترل میزان گرسنگی داشته باشد.

پس در انتخاب وعده های غذایی، هوشمندنه عمل کنید.

 

همچنین بخوانید: بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی 

بخوانید: خواص سرکه سیب | فواید سرکه سیب برای لاغری

 

نتیجه گیری:

کاهش وزن سریع در مدت یک ماه کاملا عملی است. اما قطعا رسیدن به این نتیجه نیازمند اراده ای قوی و آهنین است. روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد که در بین هر یک از این روش ها، انتخاب مناسب ترین گزینه، ضرورت خواهد داشت!

 

همچنین بخوانید: 

بهترین تمرینات برای رفع افتادگی و شلی بازو 

34 مورد از بهترین نکات لاغری 

راه های موثر افزایش قد در بزرگسالی (تمرین+)

9 توصیه مهم برای شروع بدنسازی 

تفاوت بدنسازی و فیتنس کدام یک مناسب شماست؟

برترین روش طبیعی کوچک کردن شکم بعد از سزارین

افتادگی شانه و درمان آن با حرکات اصلاحی رفع قوز شانه

نکاتی مهم برای سیکس پک کردن سریع شکم 

پیشگیری از فشار خون بالا و دیابت با پیاده روی منظم

12 تمرین تاثییر گذار و راحت برای افزایش قد