پیشگیری از فشار خون بالا و دیابت با پیاده روی منظم

 

پیاده روی منظم و روزانه یکی از ساده ترین روش های مبارزه با فشار خون بالا و دیابت است. اما این تنها مزیت پیاده روی نیست، بلکه پیاده روی روزانه می تواند نقش مهمی در کاهش یا کنترل استرس و هم چنین تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشد.

از ایده های جذاب برای تقویت انگیزه جهت پیاده روی منظم و مداوم، می توان به برگزاری جلسات حین پیاده روی اشاره نمود. ایده متفاوتی که اجرایی کردن آن، هیچ هزینه ای را به دنبال نخواهد داشت.

 

همچنین بخوانید: 10 معجون برتر کاهش وزن برای چربی سوزی

 

با پیاده روی منظم به جنگ دیابت بروید!

 

با پیاده روی منظم به جنگ دیابت بروید!

 

برای جنگیدن با دیابت، نیازی به پوشیدن زره آهنی نیست. بهتر است شما اولین نفری باشید که راز اسراسر آمیزِ جنگیدن با دیابت را می خوانید!

پیاده روی بهترین و ساده ترین روش مبارزه با فشار خون بالا و دیابت است. دو مشکل بسیار مهم که جدی نگرفتن آن ها، می تواند همراه با خسارات سنگین و جبران ناپذیری نیز باشد.

نزدیک به 500 میلیون نفر از جمعیت جهان، مبتلا به دیابت هستند. عبور از مرز 500 میلیون نفری، تنها در خصوص ابتلا به یک نوع بیماری، زنگ خطری جدی را به صدا در می آورد.

اما نادیده گرفتن روش ها و راهکار های ساده برای مبارزه با دیابت، موضوع مهمی است که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. پیاده روی از جمله ساده ترین روش هایی است که در صورت ترکیب با ایده پردازی های ذهنی، می تواند نتایجی بسیار خوشایند را به همراه داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: پوکی استخوان چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان گیاهی پوکی استخوان

 

درمان فشار خون بالا 

 

پس از مرجله تشخیص بیماری، قطعا درمان مهم ترین بخشی است که توجه به آن در سریع ترین زمان ممکن می تواند، با امتیاز هایی هم چون بهبود موفقیت آمیز همراه باشد.

آمار مبتلایان به فشار خون بالا در جهان همواره رو به افزایش است. شاید برای شما هم جالب باشد که شمارش تعداد قدم هایتان در روز، از اصول مهم آمادگی جسمانی است.

شما در طول یک روز برای رسیدن به ایده آلِ تعریف شده در حوزه پیاده روی، نیاز به طی نمودن 10000 هزار قدم دارید. اما این تمام ماجرا نیست، تمامی افرادی که پروتکل آمادگی جسمانی را رعایت می کنند، عموما در برابر آسیب هایی هم چون سرطان و انواع بیماری های ناشی از فشار خون بالا، مقاوم خواهند بود.

محققین معتقدند که : طی نمودن 8000 هزار قدم (به صورت میانگین) در طول روز، مهم ترین موضوعی است که می توان از آن به عنوان یک اصل جهت مبارزه و پیشگیری از انواع سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی، یاد کرد.

اما موضوع زمانی جالب تر می شود که تعداد قدم های افراد به بیش از 12000 هزار، افزایش یابد. با پیمودن بیش از 12000 هزار قدم در طول روز، شما این فرصت فوق العاده را خواهید داشت که به عنوان یک مبارزِ قوی، احتمال ابتلا به هر نوع بیماری را تا 90 درصد کاهش دهید.

 

همچنین بخوانید: افتادگی شانه و درمان آن با حرکات اصلاحی رفع قوز شانه

بخوانید: درد سیاتیک | علت، علائم و درمان سیاتیک + ورزش و درمان خانگی

 

آشنایی با مزایای باورنکردنی پیاده روی

 

آشنایی با مزایای باورنکردنی پیاده روی

 

پیاده روی یک ورزش فوق العاده مهم با مزایایی باورنکردنی است. یکی از معتبرترین فعالان در زمینه توانبخشی ورزشی به نام " دیوید داپراتو " می گوید : دلایل بسیار خوبی برای انجام پیاده روی منظم در هر روز با پیمایش بیش از 10 هزار قدم وجود دارد.

تحقیقات متمرکز و متعددی پیرامون اثبات نظریه " ارتباط پیاده روی و درمان فشار خون بالا " انجام شده است. طبق تحقیقات انجام شده، حتی پیاده روی نزدیک به 1000 قدم در طول روز، می تواند به شکل اعجاب انگیزی، خطر ابتلا به چاقی را در افراد کاهش دهد.

بنیانگذار مسترینگ دیابت می گوید : افراد بسیاری در جهان بر این تصور اند که پیاده روی به عنوان یک ورزش مستقل شناخته نمی شود. هم چنین آنها عقیده دارند که پیاده روی هیچ گونه تاثیری بر سلامت جسم و روح افراد نخواهد داشت.

 

مقالات پیشنهادی: 

34 مورد از بهترین نکات لاغری 

سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش 

6 نوشیدنی برتر خانگی برای کاهش وزن سریع

6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو 

بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی 

راه های موثر افزایش قد در بزرگسالی (تمرین+ راهکار های تضمینی)

آموزش طناب زدن صحیح برای لاغری + فیلم آموزشی