بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی

 

اضافه وزن یکی از مهم ترین معضلات سلامتی در دنیای امروز است؛ زیرا انواع بیماری های قلبی عروقی، کلیوی، افزایش فشار خون، قند خون و چربی را در پی دارد. به همین دلیل داشتن تناسب اندام ضروری است. رایج ترین راه برای داشتن تناسب اندام، مراجعه به متخصص تغذیه و رعایت برنامه غذایی است. حتی در برخی شرایط ممکن است برای کاهش وزن رژیم دارویی نیز تجویز شود. اما امروزه دست یابی به وزن ایده آل به کمک پیشرفت فناوری و تکنولوژی بسیار آسان تر شده است. در این راستا اپلیکیشن های مختلفی طراحی در در اختیار کاربران قرار گرفته است. مقاله پیش رو نیز در این زمینه به بررسی بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی پرداخته است. با ما همراه باشید.

 

ده نمونه از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام

 

در زمینه سلامتی و کاهش وزن، اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که علاقمندان از آنها استفاده می کنند. اما محبوبیت برخی از آنها بیش از سایرین بوده و به اصطلاح جهانی هستند. این اپلیکیشن ها عبارتند از:

 

اپلیکیشن Google Fit

 

اپلیکیشن Google Fit تناسب اندام نیک اندام

 

Google Fit یکی از شناخته شده ترین اپلیکیشن هایی است که در زمینه سلامتی و کاهش وزن، طراحی و روانه بازار شده است. البتهGoogle  به عنوان سازنده این اپلیکیشن در ابتدا آن را با استفاده از گجت های پوشیدنی در دسترس علاقمندان قرار داد. اما امروزه استفاده از آن توسعه یافته و با سیستم عامل اندروید و یا وب سایت ها نیز در دسترس است.

Google Fit پس از نصب و با استفاده از اطلاعات وارده، اهدافی برای تناسب اندام و سلامتی فرد پیشنهاد می کند. سپس فعالیت های روزانه از قبیل پیاده روی، دوچرخه سواری و ... را مورد بررسی قرار می دهد. در نهایت نیز به کمک تحلیل های انجام شده، توصیه ها و دستورالعمل هایی در اختیار کاربر قرار می گیرد. بخشی از این توصیه ها مربوط به تغذیه و بخشی دیگر مربوط به میزان فعالیت های فرد می باشد. با کمک این اپلیکیشن، کاربر می تواند یک دید کلی از روند کاهش وزن و اثربخشی  اقدامات انجام شده داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: 6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو

 

اپلیکیشن Six Pack In 30 Day

 

هدف اصلی اپلیکیشن Six Pack In 30 Day استفاده از تمرینات ورزشی برای دست یافتن به وزن ایده آل است. به همین منظور انواع حرکات ورزشی که همگی اساس علمی دارند، به کاربر آموزش داده می شود. حرکات از ساده شروع شده و به تدریج دشوارتر می شوند. با این کار مشکلاتی از قبیل گرفتگی عضلات به کمترین مقدار می رسد. همانطور که از نام این اپلیکیشن مشخص است، نیازمند زمان یک ماهه است. اندام هایی عضلانی با ماهیچه های حجیم و قدرتمند دستاورد افرادی است که این تمرینات را به درستی انجام دهند. حتی داشتن سیکس پک نیز با نصب این اپلیکیشن دور از ذهن نیست.

 

همچنین بخوانید: نکاتی مهم برای سیکس پک کردن سریع شکم

 

اپلیکیشن Zombies Run

 

اپلیکیشن Zombies Run تناسب اندام نیک اندام

 

مبنای ساخت این اپلیکیشن به داستان زامبی ها و حمله آنها به شهر بازمی گردد. بر همین اساس کاربران به دویدن در شهر و تهیه مایحتاج زندگی خود تشویق می شوند. اپلیکیشن Zombies Run تناسب اندام را با دویدن هر چه بیشتر برای کاربران خود آسان می کند. نمایش نقشه راه و مسافت های طی شده از جمله امکانات این برنامه کاربردی و پرهیجان است.

 

اپلیکیشن Calories Food

 

عوامل مختلفی در داشتن تناسب اندام نقش دارند که فعالیت های بدنی تنها نمونه ای از آنهاست. رعایت اصول تغذیه ای در  کاهش وزن و سلامتی بسیار مهم است. اپلیکیشن Calories Food یکی از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی است که بر مبنای محاسبه  کالری مواد غذایی عمل می کند. به این صورت که با نصب آن می توان از کالری انواع و اقسام مواد غذایی اطلاع پیدا کرد؛ حتی اختلاف کالری این مواد در حالت خام و یا پخته نیز در اختیار کاربر قرار می­گیرد. در نهایت کاربر با استفاده از وزن خود اقدام به اصلاح برنامه غذایی خود می کند.

 

همچنین بخوانید: 11 روش تاثییر گذار برای افزایش وزن سریع، طبیعی و سالم

 

اپلیکیشن Samsung Health

 

اپلیکیشن Samsung Health نیک اندام تناسب اندام

 

اپلیکیشن Samsung Health یکی از قدیمی ترین برنامه های طراحی شده در حوزه سلامتی و تناسب اندام است. از کاربردهای این اپلیکیشن می توان به تمرینات ورزشی موجود در آن اشاره کرد. علاوه بر این فعالیت های روزانه کاربر را ثبت و تجزیه و تحلیل می کند. تعیین ضربان قلب و همچنین ارزیابی محیط از لحاظ میزان اکسیژن یا اشعه فرابنفش بخش دیگری از مزایای Samsung Health است. این اقدامات با استفاده از سنسورهای موجود در گوشی های هوشمند انجام می شود.

 

همچنین بخوانید: 34 مورد از بهترین نکات لاغری 

 

اپلیکیشن Couch to 5k

 

اپلیکیشن Couch to 5k نیز یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام است که بر مبنای دویدن عمل می کند. به همین منظور تمرینات خود را در قالب برنامه های هشت هفته ای در اختیار علاقمندان قرار می دهد. کاربران می توانند تنها با سه جلسه تمرین در هفته به وزن ایده آل خود دست یابند.

 

همچنین بخوانید: سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش

 

اپلیکیشن My Fitness Pal

 

اپلیکیشن My Fitness Pal تناسب اندام نیک اندام

 

اپلیکیشن My Fitness Pal نیز بر اساس میزان کالری مصرفی افراد را برای داشتن وزن ایده آل تشویق می کند. انواع مواد غذایی مصرفی با ذکر کالری در این برنامه موجود است. به همین دلیل کاربر مواد غذایی مناسب با وزن خود را مورد استفاده قرار می دهد. لازم به ذکر است که این برنامه با انواع سیستم های عامل android و iOS سازگار و قابل اجراست.

 

همچنین بخوانید: تفاوت بدنسازی و فیتنس کدام یک مناسب شماست؟

 

اپلیکیشن Lose it

 

Lose it برای افرادی که به دنبال تناسب وزن با کاهش کالری مصرفی هستند، یک انتخاب مناسب است. روند کار این اپلیکیشن بر مبنای محاسبه مواد غذایی مصرفی و میزان فعالیت های بدنی و میزان کالری سوزانده شده است.  ناگفته نماند که علاقمندان Lose it می توانند آن را برای سیستم های عامل android و iOS تهیه و نصب کنند. از نظر برخی کاربران این اپلیکیشن آن را می­توان بهترین اپلیکیشن سلامتی دانست.

 

همچنین بخوانید: بهترین حرکات ورزشی با دمبل برای ورزش در خانه یا بدنسازی

 

اپلیکیشن Minute Workouty

 

اپلیکیشن Minute Workouty برنامه نیک اندام

 

Minute Workouty یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام است که توانسته بیش از سه میلیون نفر را به سمت خود جذب کند. اساس کار این اپلیکیشن نیز انجام مرتب وصحیح تمرینات ورزشی است که به چربی سوزی منجر می شود.

 

همچنین بخوانید: آموزش طناب زدن صحیح برای لاغری + فیلم آموزشی

 

اپلیکیشن Food Cate

 

Food Cate نمونه ای از اپلیکیشن های طراحی شده برای علاقمندان به کاهش وزن و سلامتی است؛ به نحویکه با تجزیه و تحلیل الگوی خواب، میزان اشتها و حتی خلق و خو یک برنامه مناسب به کاربران پیشنهاد می کند. بخش جالب این برنامه بارکد خوان است که با اسکن بارکد محصولات غذایی، مفید بودن آن را برای سلامتی مشخص می کند.

 

همچنین بخوانید: بهترین ویتامین های بدنسازی و تاثییر آنها 

 

کرفس، یکی از بهترین اپلیکیشن های ایرانی 

 

برنامه کرفس نیک اندام

 

اپلیکیشن کرفس نیز همانند بسیاری از اپلیکیشن های خارجی با استفاده از کالری شمار، سلامتی کاربران را تضمین می­کند. اپلیکیشن در ابتدای نصب و با استفاده از اطلاعات وارده (وزن و قد) شاخص جرمی را  تعیین می­کند. سپس برنامه ریزی خاص شاخص جرمی به کاربر پیشنهاد می شود. برنامه می تواند با هدف افزایش یا کاهش وزن باشد. برنامه غذایی و میزان تحرک روزانه به محض ثبت در برنامه، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در پایان مشخص می شود که آیا فعالیت و کالری و پروتئین مصرفی با مشخصات فرد متناسب هست یا خیر. آموزش غذاهای رژیمی یکی دیگر از امکانات این برنامه جذاب است. اپلیکیشن کرفس یک انتخاب مناسب و مطمئن برای افرادی است که به دنبال کاهش وزن هستند؛ زیرا بسیاری از متخصصان تغذیه محتوای آن را تایید کرده اند.   

 

سخن پایانی

امروزه کاهش وزن و رهایی از مشکل چاقی به مراتب ساده تر از گذشته است. شاید یکی از دلایل این موضوع را بتوان به طراحی اپلیکیشن های گوشی هوشمند در زمینه سلامت و تناسب اندام نسبت داد. این اپلیکیشن ها با تمرکز بر تمرینات ورزشی، اصول تغذیه ای یا هر دو آنها یک رژیم لاغری جامع به کاربر پیشنهاد می کنند. ناگفته نماند که برنامه هایی که به هر دو مورد (ورزش و تغذیه) توجه داشته باشند، اثرگذارتر خواهند بود. Google Fit، Six Pack in 30 Day، Zombies Run، Calories Food، Samsung Health، Couch to 5k، My Fitness Pal، Lose it، Minute Workouty و Food Cate نمونه هایی از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام در سراسر جهان هستند. اگر برنامه مدنظر شما در این لیست ارائه نشده و یا در این رابطه تجربیاتی دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر کامنت های شما هستیم.

 

همچنین بخوانید: 

چگونه سریع و راحت وزن کم کنیم؟ کاهش وزن فوری

11 میوه لاغر کننده عالی برای کاهش وزن 

14 راهکار طلایی برای کاهش وزن سریع 

12 نکته بسیار مهم برای بدنساز ها که هر بدنسازی باید بداند

پوکی استخوان چیست؟ علائم، پیشگیری و درمان

برترین روش طبیعی کوچک کردن شکم بعد از سزارین 

راز کاهش وزن مهران غفوریان