عادات افراد خیلی دوست داشتنی و جذاب

 

برای شما هم پیش آمده است که برخی افراد به نظرتان  بسیار دوست داشتنی برسند؟ به نظرتان این افراد چه ویژه هایی دارند؟ آیا فکر می کنید آن ها با موهبتی خدادادی متولد شده ­اند و یا با مطالعه و تمرین راه های اثرگذاری بر روی مردم را آموخته اند؟ آیا شما نیز به دنبال این هستید که با عادات افراد خیلی دوست داشتنی آشنا شوید در این مقاله با نیک اندام همراه باشید. چرا که می خواهیم پرده از راز این افراد برداریم.

 

1. مودب هستند

 

قطعا هیچ کسی تمایل ندارد تا با فردی صحبت کند که از الفاظ رکیک استفاده میکند. همه ما علاقه مند به برقراری ارتباط با افرادی هستیم که مودب هستند. کافی است نگاهی به اطراف خود بیاندازید، تمام افراد کاریزماتیک مودب هستند. البته منظور ما این نیست که خیلی لفظ قلم صحبت می کنند. آن ها فقط می دانند که چه زمانی باید از کلماتی مانند متشکرم و ممنون استفاده کنند. اگر شما نیز می خواهید فردی دوست داشتنی به نظر برسید بهتر است مودبانه صحبت کردن را تمرین کنید. سعی کنید آرام باشید و در انتخاب کلمات دقت کنید. 

 

2. شنونده خوبی هستند

 

یکی از مهم­ترین عادات افراد دوست داشتنی این است که هنر خوب گوش دادن را به خوبی فرا گرفته اند. آن ها هنگام صحبت با دیگران با او ارتباط چشمی برقرار می کنند و عواطف خود را نسبت به صحبت های گوینده ابراز خیلی می کنند. آن ها هرگز صحبت دیگران را قطع نمی کنند و سعی در شناخت افکار و احساسات آن ها دارند.

 

همچنین بخوانید: 10 نکته مهم در تصمیم گیری | چطور بهترین تصمیم را بگیریم؟

 

3. بیهوده گویی نمی کنند

 

عادات افراد خیلی دوست داشتنی زیاد حرف زدن بیهوده گفتن

 

صحبت با افراد پرچانه ای که هنگام صحبت زمین و زمان را به هم می دوزند، برای هیچ کس خوشایند نیست. از بارزترین ویژگی افراد دوست داشتنی این است که کم و گزیده گفتن را به خوبی یاد گرفته اند. آن ها هرگز با بیهوده گویی ها حوصله طرف مقابل خود را سر نمی برند. بیش از اندازه یک صحبت معمولی را طول نمی دهند. بنابراین همه مردم دوست دارند که با آن ها صحبت کنند چرا که می دانند گفتگو با آنان باعث اتلاف وقت نخواهد شد.

 

همچنین بخوانید: چگونه به بهترین شکل برنامه ریزی کنیم؟ اصول برنامه ریزی موفق

 

4. اعتماد به نفس دارند

 

آری افراد دوست داشتنی اعتماد به نفس دارند. البته توجه کنید که اعتماد نفس را نباید با غرور اشتباه بگیرید. آن ها با اقتدار صحبت می کنند و به خوبی می توانند احساسات خود را کنترل کنند. افراد دوست داشتنی از آن جایی که از جایگاه خود در زندگی راضی هستند از پیشرفت دیگران ناراحت نمی شوند. آن ها به خوبی می دانند که نباید فقط روی نکات منفی خود تمرکز کنند، با توانمندی های خود آشنا هستند و همواره در انجام کارها پیش قدم می شوند.

 

همچنین بخوانید: 9 راه تاثییر گذار برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس

 

5. مثبت اندیش هستند

 

قطعا شما هم افرادی را در اطراف خود می شناسید که از همه و همه چیز ناراضی هستند، هنگام صحبت فقط درباره اتفاقات منفی صحبت می کنند شخصیت گلام را در کارتون گالیله به خاطر دارید؟ گلام همواره به گالیله و دوستانش در مواجهه با مشکلات می گفت: من می دونم، من می دونم کارمون تمومه.

آدم های دوست داشتنی برخلاف گلام مثبت اندیش هستند و همواره در صدد پیدا کردن یک راه حل برای مشکلات هستند. آن ها ترسو نیستند و باعث ایجاد ترس در اطرافیان خود نیز نمی شوند. به همین خاطر اغلب ما علاقه مند هستیم تا درباره مشکلات و مسائل خود با این افراد صحبت کنیم. اگر شما نیز می خواهید فردی دوست داشتنی باشید بهتر است از منفی نگری و منفی گویی دست بردارید.

 

6. مهربان هستند

 

عادات افراد خیلی دوست داشتنی مهربانی

 

روان‌شناسان مهربانی را "توجه‌کردن و ارزش‌دادن به دیگران و یاری دادن آنها بدون در نظرگرفتن منفعت شخصی تعریف کرده‌اند." افراد دوست داشتنی مهربان بودن را به عنوان شیوه زندگی خود انتخاب کرده اند و نه تنها با خانواده و دوستان خود بلکه با تمام انسان ها مهربان هستند. آن ها یاد گرفته اند که بخشیدن بهتر از گرفتن استو تمام انسان ها در محضر الهی برابر هستند. آن ها همیشه سعی می کنند مشفقانه رفتار کنند و اعمال و افکار انسان ها را زیر تیغ قضاوت های خود نبرند.

 
همچنین بخوانید: چگونه از اوقات فراغت خود نهایت استفاده را ببریم | استفاده از وقت آزاد

 

7. صبور هستند

 

متاسفانه اغلب مردم در مواجهه با مشکلات و شرایط سخت دچار اضطراب می شوند. اگر دقت کرده باشید صبور بودن یکی از ویژگی های پسندیده افراد دوست داشتنی است. آن ها به راحتی از کوره در نمی روند و با کوچکترین مسائل عصبی نمی شوند. آن ها پذیرفته اند که در زندگی همه چیز بر وفق مراد نخواهد خود و خود را برای ناملایمات زندگی آماده کرده اند. به همین دلیل در اغلب موارد می توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و موقعیت های دشوار را به عنوان عاملی برای پیشرفت خود ببینند.

 

8. لبخند می زنند

 

تحقیقات نشان داده است که لبخند زدن مسری است. اگر شما با لبخند به طرف مقابل خود نگاه کنید او نیز با لبخند به شما جواب خواهد داد. افراد دوست داشتنی از فواید لبخند زدن به خوبی آگاه هستند. لبخند زدن در واقع نشانه ای برای برقرار کردن یک رابطه مثبت با دیگران است. اگر شما نیز می خواهید دوست داشتنی به نظر برسید لبخند بزنید. از طرف دیگر لبخند زدن باعث ایجاد احساس آرامش می شود و آری خنده بر هر درد بی درمان دواست.

 

همچنین بخوانید: 15 ترفند تاثییر گذار برای جذابیت بیشتر شما | چگونه جذاب باشیم؟

 

9. دروغ نمی گویند

 

عادات افراد خیلی دوست داشتنی دروغگو

 

از نظر روانشناسان  دروغ گویی برقرار کردن نوعی رابطه ناسالم  با دیگران است که علاوه بر شخص، دیگران را نیز دچار ناراحتی می کند. دروغگویی یکی از صفات بسیار نکوهیده است که عامل فسادهای دیگر هم است. افراد دوست داشتنی هرگز دروغ نمی گویند، به این جمله دقت کنید آن ها هرگز دروغ نمی گویند! آن ها برای حل مشکلات خود متوسل به دروغ نمی شوند و تا جایی که برایشان مقدور است از گفتن دروغ های مصلحتی نیز اجتناب می کنند. پرهیز از دروغگویی هرچند در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد  اما با کمی تمرین امکان پذیر است.

 

جمع بندی ...

 

آدم های دوست داشتنی دارای برخی از ویژگی های بارز مانند صداقت، اعتماد به نفس، صبر و مهربانی هستند. آن ها به آسانی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و باعث ایجاد احساس امنیت در آن ها می شوند. به نظر شما چه ویژگی دیگری می توان به این لیست اضافه کرد. ویژگی های افراد دوست داشتنی از نظر شما چیست؟

 

 مقالات پیشنهادی: 

 

12 تمرین تاثییر گذار و راحت برای افزایش قد

11 راهکار تاثیرگذار برای افزایش و تقویت اسپرم در مردان و زنان

11 روش تاثییر گذار برای افزایش وزن سریع، طبیعی و سالم

6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو - لاغری سریع شکم