تمریناتی برای لاغری بازوها

 

بیشتر افرادی که دارای بازوهای شل و آویزان هستند از اعتماد به نفس کمی برخوردار هستند. اغلب آن­ ها به پوشیدن لباس های آستین دار روی می آورند. لاغر کردن موضعی بازوها کار دشواری است ولی غیر ممکن نیست. یکی از تصورات رایج این است که برای لاغری بازوها باید حتما به باشگاه رفت. در حالی که  با انجام برخی تمرینات در منزل نیز می توان بازوهایی خوش فرم و زیبا داشت. آیا شما نیز از شلی بازوهای خود رنج می برید؟ آیا می خواهید با برخی حرکات ساده به برفم بدنی دلخواه خود برسید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید. در این مقاله تمرینات عالی برای لاغری بازوها را به شما معرفی خواهیم کرد. تمام این تمرینات قابل انجام در منزل هستند و نیاز به وسیله خاصی ندارند. با نیک اندام همراه باشید.

 

طناب زدن

 

تمرین ورزشی برای لاغری بازو ها طناب زدن

 

طناب را به گونه‌ای در دست خود قرار بدهید که کف دست‌هایتان رو به جلو قرار بگیرد. در هنگام طناب زدن، باید طناب را از زیر پاهایتان عبوردهید. برای تاثیر بیشتر این حرکت، هر چقدر می توانید دست هایتان را از بدن دور کنید و دایره بزرگتری با طناب درست کنید. طناب زدن را به مدت 60 ثانیه ادامه دهید.

 

مقاله مرتبط: آموزش طناب زدن صحیح 

 

حرکت قله کوه

 

تمریناتی برای لاغری بازو ها حرکت قله

 

یکی از بهترین حرکات برای لاغری بازوها حرکت قله کوه است. برای انجام این حرکت دست‌هایتان را مستقیم و مقابل شانه‌هایتان قرار دهید. زانوهایتان را مقابل لگن خود روی زمین بگذارید. سپس زانوهایتان را از روی زمین بلند کنید و حالت قایق رانی به خود بگیرید. قفسه سینه خود را به سمت پایین نگه دارید به گونه ای که مابقی وزن شما روی دست‌ها و پنجه هاقرار بگیرد.در این حالت ظاهر بدن به شکل v برعکس خواهد بود. بین 20 تا 30 ثانیه در این وضعیت قرار بگیرید. حتما دقت کنید که ستون فقرات و زانوهایتان راصاف نگه دارید. در پایان به حالت ابتدایی برگردید و این حرکت را 5 بار دیگر انجام دهید.

 

همچنین بخوانید: سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش | لاغری شکم و پهلو

 

حرکت پلانک

 

تمریناتی برای لاغری بازو ها حرکت پلانک

 

هرچد حرکت پلانک عضلات کمر، باسن و شکم را در برمی گیرد اما بیشترین تاثیر آن در لاغری بازوها است. اما مهم ترین مساله برای گرفتن نتیجه مطلوب از حرکت پلانک این است که آن را به صورت صحیح انجام دهید. برای اجرای این حرکت در وضعیت شنا به پهلو قرار بگیرید. وزنتان را روی دست راستتان وارد کنید و قفسه سینه تان را همزمان با بالا بردن دست چپ تان بالا ببرید. بدنتان را در یک خط مستقیم و دست‌هایتان را در یک خط با شانه‌هایتان قرار دهید. بین 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت بمانید. برای گرفتن بهترین نتیجه این ورزش را در 3 ست و هر طرف 5 بار انجام دهید.

 

همچنین بخوانید: برترین روش طبیعی کوچک کردن شکم بعد از سزارین | رفع افتادگی شکم بعد سزارین

 

چرخش مچ دست

 

حرکت چرخش مچ دست تمرین لاغری بازو

 

یکی دیگر از حرکات ساده اما موثر برای لاغری بازوها تمرین چرخش مچ دست است. در حالت ایستاده پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. دو دمبل یا یک بطری 1 کیلوگرمی در هر دست خود قرار دهید. دست‌ها را به دو طرف خود بکشید. در این قسمت تمرین، کف دست‌ها رو به زمین باشد. اکنون مچ‌های خود  را در جهت عقربه ساعت بچرخانید. این تمرین را به مدت 60 ثانیه تکرار کنید.

 

همچنین بخوانید: 20 خوراکی برتر چربی سوز برای کاهش وزن فوری | مواد غذایی لاغری

 

حرکت دست و پای مخالف

 

حرکت دست و پای مخالف لاغری بازو ها نیک اندام

 

یکی از حرکات محبوب فیتنس کاران حرکت دست و پای مخالف است. این حرکت نه تنها به آمادگی جسمانی بدن کمک می کند، بلکه باعث سفت شدن بازوها نیز می شود. برای انجام حرکت دست و پای مخالف روی زمین به صورت خمیده قرار بگیرید به طوری که زانوها زیر باسن و دست‌ها هم زیر شانه باشند. دست چپ خود را بالا برده وهمزمان با آن پای راست خود را صاف کرده و بلند کنید. بعد از چند ثانیه مکث اینکار را با دست و پای دیگرتان به صورت متناوب تکرار کنید. انجام این تمرین 15 تا 20 بار توصیه می‌شود.

 

همچنین بخوانید: 6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو - لاغری سریع شکم

 

تمرین با وزنه

 

حرکت تمرین با وزنه تمرینات ورزشی برای لاغری بازو

 

یکی از راه های سریع برای لاغری بازوها انجام تمرینات با وزنه است. راه­ های متفاوتی برای انجام تمرینات با وزنه وجود دارد. یکی از تمرینات موثر در لاغری بازوها را در ادامه برای شما آورده ایم.

  • روی میز یا توپ‌های مخصوص بدنسازی بنشینید.
  • وزنه ها را در دوست خود قرار داده و به آرامی بالای سر ببرید.
  • در این مرحله وزنه را به طرف پشت سر بکشید و تا جایی که می توانید پایین بیاورید.
  • بهتر است این تمرین را در 3 ست 20 تایی تکرار کنید.

 

همچنین بخوانید: 26 مورد از بهترین مواد غذایی عضله ساز و افزایش حجم عضله

 

کیک بک

 

حرکت کیک بک لاغری بازو

 

کیک بک یک تمرین بسیار عالی برای لاغری بازوها است. در حالت ایستاده، کمی روی زانوهای خود خم شوید. بالاتنه خود را به طرف زمین خم کنید. وزنه‌ها را در دستان گرفته و بازوهای خود را در حالت 90 درجه قرار بدهید. در این قسمت تمرین، بازوهایتان را به سمت عقب بکشید و کاملا صاف نگه دارید. برای نتیجه بهتر این تمرین را در 3 ست 10 تایی انجام دهید.

 
همچنین بخوانید: 15 اشتباه رایج در کاهش وزن اشتباهات کاهش وزن را بشناسید

 

 

حرکت قیچی

 

حرکت قیچی لاغری بازو

 

برای انجام حرکت قیچی در حالت ایستاده قرار بگیرید. دست‌ها را به اندازه عرض شانه خود باز کنید و موازی با هم قرار دهید. اکنون دست‌ها را به طرفین بکشید و سپس  دوباره جلو بیاورید . این کار را به گونه ای انجام دهید که دست‌ها از روی همدیگر به صورت قیچی وار عبور کنند. پاها را هم همزمان با دست ها به صورت قیچی حرکت دهید. این تمرین را به صورت متناوب تکرار کنید. یعنی یک بار دست چپ از روی دست راست بگذرد و یک بار هم دست راست از روی دست چپ بگذرد.  در صورتی که این حرکت را 20 بار در روز انجام دهید پس از مدت کوتاهی متوجه تاثیر شگفت انگیز آن در لاغری بازوهای خود خواهید شد.

 

همچنین بخوانید: درد سیاتیک | علت، علائم و درمان سیاتیک + ورزش و درمان خانگی

 

 حرکت بازوی سه سر

 

حرکت بازوی سه سر لاغری بازو

 

حرکت بازوی سه سر یکی از تمریناتی است که به آسانی می توانید در منزل بدون نیاز به هیچ وسیله خاصی انجام دهید. برای انجام این حرکت در حالت نشسته قرار بگیرید و پاهایتان را در حالتی که زانوهای خود را خم کرده­اید به هم بچسبانید و روی زمین قرار دهید. دست‌ها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید و روی زمین بگذارید. دقت کنید در این قسمت بایدسمت انگشتتان به سمت پاهایتان باشد. سپس باسن خود را بالا بیاورید. دقت داشته باشید در این قسمت تمرین باید دستتان کاملا صاف باشد. چند لحظه در این حالت بمانید و بعد باسن خود را  بدون تماس با زمین پایین بیاورید. برای  تکرار این حرکت یک بار آرنج دست چپ و یک بار آرنج دست راست خود را خم کنید. این تمرین را به مدت 60 ثانیه تکرار کنید.

 

همچنین بخوانید: 6 نوشیدنی برتر خانگی برای کاهش وزن سریع | لاغری و چربی سوزی قوی

 

شیب عضله سه سر

 

شیب عضله سه سر لاغری بازو نیک اندام

 

شما برای برای انجام این تمرین تنها به یک صندلی احتیاج دارید. صندلی را در حالت ثابت قرار دهید. با فاصله از صندلی قرار بگیرید و بازوهای خود را به اندازه عرض شانه روی صندلی بگذارید. در حالت نشسته باشید به گونه ای که زانوهایتان به اندازه ارتفاع صندلی خم شود. حتما دقت کنید باید بالاتنه شما کاملا صاف باشد. با خم کردن آرنج دو دست، بدن خود را پایین بیاورید و بعد چند ثانیه مکث دوباره به حالت اولیه برگردید. برای تاثیر بیشتراین تمرین را در 3 ست 20 تایی انجام دهید.

 

همچنین بخوانید: بهترین راه های چاقی صورت (ماسک، ویتامین، مواد غذایی، ورزش)

 

شنا سوئدی

 

شنا

 

شنا سوئدی یکی از ساده ترین و مفیدترین ورزش هایی است که می توانید برای لاغرکرن بازوهای خود انجام دهید. شنا سوئدی انواع مختلفی دارد که ما نوع استاندارد آن را به شما آموزش می دهیم. بر روی زمین روی شکم خود دراز بکشید. پاهایتان را در راستای بدن قرار بدهید.  دست‌ها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. حتما دقت کنید که حتما آرنج شما صاف باشد. سپس با خم کردن آرنج‌هایتان، بدن را به سمت پایین بکشید به طوری که شکم شما زمین را لمس نکند. این حرکت را می توانید در سه ست انجام دهید. تعداد تکرار در هر ست به قدرت بدنی شما بستگی دارد.

 

نتیجه گیری:

 انجام منظم تمرینات گفته شده تاثیر زیادی در لاغری بازوها دارد. علاوه بر تمرینات ذکر شده شما می‌توانید با رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش‌هایی مانند شنا و یوگا بازوی خود را لاغر کنید. همچنین هیدراتاسیون بدن می‌تواند اثر زیادی در لاغری و خوش فرمی بازوها داشته باشد. بنابراین نوشیدن آب کافی فراموش نکنید.

 

مقالات پیشنهادی :

 

20 دلیل که چرا با وجود رژیم غذایی و ورزش وزنمان کم نمی شود؟

12 تمرین تاثییر گذار و راحت برای افزایش قد

12 نکته بسیار مهم برای بدنساز ها که هر بدنسازی باید بداند

چگونه به بهترین شکل برنامه ریزی کنیم؟ اصول برنامه ریزی موفق

11 روش تاثییر گذار برای افزایش وزن سریع، طبیعی و سالم