آیا شما آماده هستید که به یک شخصیت پر جنب و جوش، به یاد ماندنی و جذاب تر تبدیل شوید؟ آیا شما برای ایجاد کاریزما خود و ایجاد روابط محکم با دیگران که عموما از حضور شما لذت می برند، آماده هستید؟ پس تفکرات غلط و بی تاثییر را کنار بزارید و اقدامات پیشگیرانه را برای بهبود اعتماد به نفس خود انجام دهید و قدردانی بیشتری را در نگاه دیگران به دست آورید.

در این مقاله از نیک اندام روش برای افزایش جذابیت شما ذکر کرده ایم.

 

1. یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید

 

بدن سالم اغلب اوقات یک ویژگی جذاب محسوب می شود. این بدان معنی نیست که شما نیاز دارید که بدن ساز شوید یا دونده ماراتن شوید. با تصمیمات سالم اولیه در زندگی روزمره خود شروع کنید. حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند بلوغ و مسئولیت را نشان دهد، که از خصوصیات جذاب یک فرد بالقوه هستند.
خوردن میوه و سبزیجات بیشتر راهی عالی برای تناسب اندام است. میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان ها و رنگدانه های گیاهی هستند که باعث درخشش طبیعی پوست می شوند.

 

2. برای جذابیت بیشتر خوب بخوابید

 

مهم نیست که چقدر شما مرتب باشید یا چقدر آرایش کنید، بررسی ها نشان داده است که افراد محروم از خواب از نظر ظاهری زشت، خسته تر و به طور کلی کمتر جذاب هستند.
چاره این مشکل هر شب 8 ساعت خوابیدن برای مقابله با چشم قرمز و سایر علائم کمبود خواب است.

 

3. تمیز و مرتب باشید

 

نیک-اندام-جذابیت-جلب-توجه

 

دوش گرفتن بیشتر مشکلات را حل می کند. مرتب دندان های خود را مسواک زده و نخ دندان کنید تا یک لبخند جذاب داشته باشید. موهایت را شانه کنید. مدل موهای منظم داشته باشید. ناخن های خود را تمیز نگه دارید. عطر تأثیر مهمی در جذابیت دارد بوی خوب را فراموش نکنید. بهداشت شخصی در جذابیت شما بسیار مهم است.

 

4. ذهنی آرام داشته باشید

 

سلامت روان سهم بسزایی در جذابیت کلی دارد. اگر به لحاظ احساسی و جسمی سالم به نظر برسید، به طور خودکار جذاب تر خواهید شد. علاوه بر رژیم و ورزش، مدیتیشن ابزاری قدرتمند برای آرامش ذهن، کاهش هورمونهای استرس، بهبود خلق و خوی و پاکسازی پوست است.
مراقبه یک تغییر جزئی با تأثیر زیاد است.

 

5. از زبان بدن خود بیشتر استفاده کنید

 

زبان بدن می تواند جذاب تر از هر لباس باشد. می توانید از زبان بدن خود برای انتقال منظورتان به طرف مقابل استفاده کنید که باعث جذابیت و تاثییر گذاری بیشتر شما می شود.
تلفن خود را جلوی قفسه سینه خود بررسی نکنید و کیف پول خود را در آغوش نکشید. استفاده نکردن از زبان بدن در ارتباطات باعث می شود برای طرف مقابل فردی خشک و غیر قابل نفوذ به نظر برسید.

 

6. دستان خود را مورد دید قرار دهید

 

نیک-اندام-جذابیت-جلب-توجه

 

به طور کلی، وقتی نمی توانیم دست کسی را ببینیم، در اعتماد به آنها مشکل داریم. تحقیقات نشان می دهد که جذاب ترین ویژگی شخص در دسترس بودن دست های آنها است. هنگامی که در حال معاشرت هستید ، به مردم نشان دهید که می خواهید با نگه داشتن وضعیت و حالت ایستاده خود، با آنها ارتباط برقرار کنید.
دست های خود را در جیب های خود، زیر میز یا کت خود قرار ندهید. اگر نتوانند دستان شما را ببینند، ممکن است افراد کمتری با شما ارتباط برقرار کنند.

 

7. افزاد جذاب لبخند می زنند

 

این باورنکردنی است که چقدر تاثییر گذار و در عین حال ساده است. وقتی لبخند می زنیم، به طور خودکار دوست داشتنی تر، جالب تر و پر انرژی تر می شویم. لبخند ابزاری بسیار جذاب در جذابیت شما است.
به طرف مقابلتان لبخند بزنید، سپس می‌بینید که بیشتر آنها لبخند می زنند.

 

8. حفظ تماس چشمی

 

تماس چشمی خوب می تواند بیش از کلمات ارتباط برقرار کند. از طریق تماس چشمی می توانید بیان کنید که مشغول، گوش دادن به صحبت های طرف مقابلتان هستید. می توانید نشان دهید که به فردی که در حال دیدنش هستید، اهمیت می دهید.
از نگاه کردن به پایین یا تغییر دادن نگاه خودداری کنید. این می تواند نشان دهد که شما بی علاقه هستید.
بعضی اوقات تماس چشمی بیش از حد می تواند خسته کننده یا عجیب به نظر برسد.9. لباس برای تحت تاثیر قرار دادن

 

نیک-اندام-جذابیت-جلب-توجه

 

لباس هایی بپوشید که به خوبی شما را متناسب کند و چهره شما را مسطح تر کند. مطالعات نشان داده اند که پوشیدن لباس قرمز رنگ می تواند جذابیت شما برای همسرتان افزایش دهد.
خانمها، یک لباس قرمز بپوشید یا کمی رژ لب قرمز بزنید.

 

10. صاف به ایستید

 

با قدم زدن با فرم بدن صاف و ایستاده به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند و احساس راحتی بیشتری در درون خود خواهید داشت.این یکی از ساده ترین و ارزانترین راهها برای جذابیت بیشتر است.

 

11. راز دیگر جذابیت معاشرت است

 

اول به دیگران گوش کن، دیگران را ترغیب کنید که درباره خودشان صحبت کنند. نورافکن را روی آنها بدرخشانید. با تمرکز فقط روی آنها، تمام توجه و قدردانی خود را به آنها بیان می کنید. هنگامی که ما به مردم اجازه می دهیم درباره خودشان صحبت کنند، باعث می شود پاسخ های لذت در مغز آنها ایجاد شود.
وسایل خود را کنار بگذارید. تلفن خود را چک نکنید. به مانیتور خود نگاه نکنید. حتی برای یک لحظه روی هر چیز دیگری تمرکز نکنید.

 

12. به سوالات پاسخ دهید و سوال بپرسید

 

نیک-اندام-جذابیت-جلب-توجه

 

از دیگران سوالاتی بپرسید که پاسخ های مثبت دارند. این باعث می‌شود حس و حال لذت بخشی در شما و طرف مقابل ایجاد شود. برای مثال: به چه آهنگی علاقه داری؟ میشه چند خط ازش رو بخونی؟. و همینطور به سوالات پاسخ دهید این باعث می‌شود ارتباط باز تری داشته باشید و این موضوع روی رابطه شما تاثییر مثبت می گذارد.

 

13. کلمات خود را با دقت انتخاب کنید

 

کلماتی که شما استفاده می کنید می تواند تأثیر بسزایی در نحوه برخورد با دیگران داشته باشد. تا حد ممکن از کلمات منفی خودداری کنید. کلمات مثبت را بر کلمات منفی در اولویت قرار دهید. همه ما افراد خوشحال و مثبت را با جذابیت مرتبط می کنیم. چیزهایی مانند:
"من به شما اعتقاد دارم." این چهار کلمه کوتاه می تواند تأثیر بسزایی در احساس مردم نسبت به خود و شما داشته باشد.
"چطور می تونم کمک کنم؟" درخواست کمک کردن به این معنا نیست که شما باید برای کمک به برخی افراد حتما آن کار را انجام دهید. گفتن این موضوع نشان خواهد داد که شما یک متحد هستید.
هیچ کس نمی خواهد کنار گذاشته شود. اگر در جمع هستید تلاش کنید همه را شامل شوید، آنها ارتباط مثبتی با شما برقرار می کنند. اطلاعات لازم را برای دوست داشتن بیشتر در میان بگذارید.

 

14. بازیگوش باشید

 

به راحتی بخندید. بازیگوش بودن، به عنوان یک ویژگی شخصیتی می تواند یک امتیاز مثبت از زندگی شما و زندگی دیگران به همراه داشته باشد. بازیگرایی نه تنها می تواند به کاهش سطح استرس کمک کند بلکه به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس و راحتی بیشتری ظاهر شوید.
البته اگر صدمه به احساسات شخصی کسی برسد اصلا جذاب نیست.
یک زمان و مکان مناسب برای بازیگوشی انتخاب کنید. اگر در یک محیط حرفه ای قرار دارید، جایی که به طور کلی شوخی تشویق نمی شود، از انجام آن صرف نظر کنید. با این حال، شما می توانید در فرصت مناسب از مهربانی شوخی کردن استفاده کنید.

 

15. آهسته تر صحبت کنید

 

کند کردن گفتار شما در واقع می تواند شما را برای دیگران جالب تر کند. این به آنها فرصتی می دهد تا آنچه را که می گویید هضم کنند. کندتر صحبت کردن باعث ایجاد اعتماد به نفس و حالت آرامش می شود، در حالی که صحبت کردن سریع ممکن است باعث شود شما بیش از حد هیجان زده، مشتاق یا عصبی به نظر برسید.
به خصوص اگر عصبی هستید، تمرین کنید کند صحبت کنید. این به شما کمک می کند آرام باشید و کنترل خود را حفظ کنید.
اگر شما به آرامی صحبت می کنید، احتمال کمتری وجود دارد که از حرف هایتان پشیمان شوید.