اعتماد به نفس پایین مانند رانندگی در طول زندگیست در صورتی که ترمز دستی را کشیده اید. " ماکسول مالتز

هیچ کس با اعتماد به نفس قوی و بی حد و حصر به دنیا نمی آید. اگر به نظر می رسد شخصی اعتماد به نفس باورنکردنی دارد، به این دلیل است که او سالها در ساخت آن تلاش کرده است. اعتماد به نفس چیزی است که شما می آموزید آنرا تقویت کنید زیرا نداشتن آن می‌تواند در زندگی و کار شما تاثییر منفی بگذارد.

یک نظر منفی زیر پست شما در شبکه های اجتماعی، یا درخواست بازپرداخت مشتری یا رد یکپارچه از طرف سرمایه گذاران می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس ما شود. صحبت ها و نظرات ناشایست از کسانی که به ما نزدیک هستند، نیز می توانند به شدت به اعتماد به نفس ما ضربه بزنند.

مهمتر از همه اینها، باید با منتقد درونی خود با شک و تردید برخورد کنیم که مدام به ما می گوید که به اندازه کافی خوب نیستیم. هنگامی که اعتماد به نفسمان توسط عناصر زیادی بمباران می شود، باید مسئولیت حفظ و ایجاد مجدد آن را برای خودمان در نظر بگیریم.

در ادامه با 9 روش برای افزایش اعتماد به نفس آشنا می شوید با نیک اندام همراه باشید.

 

1. با دیدگاه مثبت خود را تجسم کنید

 

"آنچه ذهن می تواند تصور کند، معتقد است که می تواند به آن دست یابد." - ناپلئون هیل

تجسم، تکنیک دیدن تصویری از خود در ذهنتان است که به آن افتخار می کنید. وقتی با اعتماد به نفس پایین می جنگیم، درک ناچیزی از خودمان داریم که اغلب نادرست است. تمرین کنید تا یک نسخه خارق العاده از خودتان را ببینید.

 

2. خود را تأیید کنید

 

نیک اندام اعتماد به نفس

 

ما تمایل داریم که مطابق با تصویری که از خود داریم رفتار کنیم. ترفند ایجاد تغییر پایدار تغییر در چگونگی مشاهده خودتان است.

تأییدها جمله های مثبت و انگیزشی هستند که به خودمان می گوییم. اگر با صدای بلند گفته شود، معمولاً مؤثرتر هستند. ما تمایل داریم هر آنچه را که دائماً به خودمان بگوییم باور کنیم. به عنوان مثال، اگر از ظاهر بدنی خود متنفر هستید، وقتی در آینه نگاه می کنید، چیزی را بیان کنید که از خودتان قدردانی کنید یا از آن تعریف خوشتان بیاید.

برای اینکه مغز شما سریعتر اظهارات مثبت را بپذیرد، اظهارات خود را به عنوان سؤالاتی مانند "چرا من در انجام این کار بسیار خوب هستم؟ " بیان نکنید. به جای آن "من در انجام معاملات خیلی خوب هستم" را بیان کنید آن هم قاطع و بدون شک و تردید.

 

3. با ترس هایتان روبه رو شوید

 

بهترین راه برای غلبه بر ترس، روبرو شدن با آن است. با انجام کاری که هر روز شما را می ترساند، اعتماد به نفس خود را بالا می برید. بنابراین از منطقه امن خود خارج شوید و با ترسهای خود روبرو شوید!

 

4. از منتقد درونی خود سوال کنید

 

"شما سالهاست که به خودتان انتقاد می کنید، و این فایده ای نداشته است. سعی کنید خودتان را تأیید کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. " لوئیز ال هی

برخی از شدیدترین اظهار نظرهایی که از خودمان می کنیم از طریق "صدای منتقد درونی" است. اگر با اعتماد به نفس پایین مبارزه می کنید، این احتمال وجود دارد که منتقد درونی شما بیش از حد فعال و نادرست است.

راهکارهایی مانند رفتار درمانی شناختی به شما كمك می كند تا منتقدان درونی خود زیر سوال برود و به دنبال شواهدی برای حمایت یا انكار چیزهایی باشید كه منتقد درونی شما برای شما می گوید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که شما یک بازنده هستید، از خود بپرسید: "چه شواهدی وجود دارد تا از این فکر حمایت کنم که من یک بازنده هستم؟ " و " چه شواهدی وجود دارد که من یک بازنده نیستم؟ "

فرصت هایی برای تبریک، تعریف و پاداش به خود پیدا کنید، حتی برای کوچکترین موفقیت ها.

 

5. خود را برای پیروزی آماده کنید

 

نیک اندام اعتماد به نفس

 

"برای ایجاد اعتماد به نفس واقعی، باید بر موفقیت های خود متمرکز شویم و شکست ها و تفکرات منفی را در زندگی خود فراموش کنیم." - دنیس ویتلی

افراد زیادی از توانایی های خود دلسرد می شوند زیرا آنها اهدافی را تعیین می کنند که دستیابی به آنها دشوار است. با تعیین اهداف کوچک شروع کنید.

هنگامی که یک جریان موفقیت ایجاد کرده اید که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، می توانید به سمت اهداف سخت تر حرکت کنید. اطمینان حاصل کنید که شما همچنین لیستی از تمام دستاوردهای خود را، اعم از بزرگ و کوچک، برای یادآوری خود آماده کرده اید.

 

همچنین بخوانید: بهترین راه های چاقی صورت (ماسک، ویتامین، مواد غذایی، ورزش)

 

6. به شخص دیگری کمک کنید

 

کمک به ویگران غالباً این امکان را به ما می دهد که کمبود های خودمان را فراموش کنیم و از آنچه که داریم سپاسگزار باشیم. همچنین وقتی می توانید برای شخص دیگری تفاوت ایجاد کنید، احساس خوبی نسبت به خودتان دارید و این به تقویت اعتماد به نفس شما کمک می کند.

به جای تمرکز روی نقاط ضعف خود، داوطلب شوید و به کمک یا آموزش دیگران بپردازید، و خواهید دید که اعتماد به نفس شما به طور خودکار در این روند رشد می کند.

 

7. از خود مراقبت کنید

 

نیک اندام اعتماد به نفس

 

اعتماد به نفس به ترکیبی از سلامت جسمی، سلامت عاطفی و سلامت اجتماعی بستگی دارد. اگر از بدن خود متنفر هستید یا دائم انرژی کم دارید، سخت است که به خودتان حس خوبی داشته باشید.

برای تناسب اندام، تغذیه سالم و عادت های عالی وقت بگذارید. علاوه بر این، به مد روز لباس بپوشید. این ها باعث می شود تا اعتماد به نفس خود را بسازید.

 

8. مرزهای شخصی ایجاد کنید

 

" تعریف کسی را از زندگی خود قبول نکنید، بلکه خود را تعریف کنید. "- هاروی فیرشتین

یاد بگیرید که بگویید نه. به دیگران بیاموزید که به مرزهای شخصی شما احترام بگذارند. هرچه کنترل بیشتری نسبت به زندگی خود داشته باشید، اعتماد به نفس شما بیشتر خواهد شد.

 

9. تغییر به یک ذهنیت برابری

 

"آرزو داشتن شخص دیگری بودن، هدر دادن شخصی است که واقعا هستید." مرلین مونرو

افراد با اعتماد به نفس پایین دیگران را بهتر یا لایق تر از خود می دانند. به جای تحمل این برداشت، خود را برابر با همه قرار دهید. آنها از شما بهتر و شایسته تر نیستند. ذهنیت برابر بودن خود با همه را در خود ایجاد کنید و به طور خودکار شاهد بهبود اعتماد به نفستان خواهید بود.

لطفا نظرتان را راجب این مقاله با ما به اشتراک بگذارید