حتی اگر در گذشته فعالیتی انجام نداده باشید ، شروع نوعی فعالیت ورزشی می تواند شما را در مسیر پیشرفت سلامت بهتر قرار دهد.

این چند راز به شما کمک می کند تا فعالیت بدنی را در کارهای روزمره خود قرار دهید با نیک اندام همراه باشید:

1- اگر می خواهید سالم بمانید و کاهش وزنتان همیشگی باشد بدون ورزش نمی توانید به این هدف برسیدد.  حتی اگر وقت ندارید، فعالیت بدنی را در اولویت قرار دهید. با بالا بردن سطح انرژی حاصل از ورزش ، شما در روز خود زمان بیشتری خواهید داشت و به شما این امکان می دهد که کارها را با کارایی بیشتری انجام دهید! عدم برنامه ریزی، برنامه ای برای موفق نشدن هست. پس برای کاهش وزن بهامه نیاورید!

2- مسئولان سلامت و بهداشت توصیه می كنند كه برای حفظ سلامتی و تناسب اندام هر كسی باید حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی ملایم ​​مانند پیاده روی سریع در تمام یا بیشتر روزهای هفته داشته باشد. برای راحتی بیشتر می توان این فعالیت را در تایم های 10 دقیقه یا بیشتر انجام داد.         

3- سعی کنید با یک دوست ورزش کنید تا یک عنصر خوب اجتماعی را به برنامه خود اضافه کنید. همچنین این به شما کمک می کند تا تعهد خود را نسبت به آمادگی جسمانی حفظ کنید زیرا در صورت انصراف طرف های مقابل را ناامید می کنید.         

4- نکته اصلی برای حفظ برنامه ورزشی انتخاب فعالیتهایی هست که از آن لذت می برید و موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد.         

5- اهداف خود را دست یافتنی و واقع بینانه برای تناسب اندام تعیین کنید. فایده ای ندارد وقتی که 5 کیلومتر راه داشته باشید، بگویید فردا تازه شروع می کنید. روز بعد یا ناکام می شوید یا آنقدر درد می کشید که دوباره شما آن را تأخیر خواهید انداخت. با این حال ، اگر شما با تغییرات کوچک شروع کنید و پله های ترقی را طی می کنید، در طولانی مدت به احتمال زیاد موفق خواهید شد پس کاهش وزن نیاز به صبر دارد.  

6- خوردن غذا بعد از ورزش باعث افزایش متابولیسم یا همان سرعت سوخت و ساز بدن می‌شود. اما این به این معنا نیست که هر چیزی را که فکر می‌کنید می‌توان بعد از تمرین خورد! غذاهای پروتئینی مانند: تخم مرغ، جوجه کباب و استیک می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.   

7- به دنبال فرصت هایی برای تحرک باشید.  در زمان خرید کردن می توانید به تمرینات خود اضافه کنید یا با پارک کردن ماشین خود تا حد امکان دور از فروشگاه و جلسات ، یا حتی بهتر آنجا  پیاده بروید. به جای ایستادن روی پله برقی ، از آن بالا بروید.

8- 100 حرکت اضافه دیگر در محل کار انجام دهید. اضافه کردن حتی کمی ورزش اضافی به کارهای روزمره شما می تواند باعث کاهش وزن شما و افزایش سطح انرژی شما شود. امروز ، به جای آسانسور ،از پله ها استفاده کنید. پله ها را به سلاح مخفی خود تبدیل کنید ، یا اگر راه رفتن خیلی آسان شده ، تلاش خود را برای یافتن بلندی افزایش دهید .         

9- بعد از کار یا آخر هفته با خانواده وقت خود را صرف انجام فعالیت های بدنی سرگرم کننده کنید. شنا ، پرواز دادن بادبادک ، بازی با توپ ورزشی ، قایم موشک ... این لیست زیاد هست و زیاد تر هم میشود. فقط لذت ببرید!         

10- برنامه های خود متفاوت کنید تا حوصله تان سر نرود.