بی رحم ترین چربی سوز شکم 

 

چاقی و افزایش تجمع چربی در بدن یکی از عواملی است که سلامت انسان را به خطر می اندازد و باعث بروز بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون، کبدچرب، زخم معده و... می شود. در گذشته چاقی یکی از نشانه های افراد مرفه و پوادار بود که  به دلیل رفاه بالا دچار اضافه وزن می شدند. اما امروزه چاقی به قدری شیوع یافته است که بسیاری از افراد در قشر­های مختلف و تمام گروه سنی دچار این بیماری می شوند. معمولا چربی های که وارد بدن می شوند به صورت موضعی در بخش های خاصی از بدن مانند پهلو، شکم و سینه تجمع می یابند و علاوه بر بروز بیماری مختلف، تاثیر منفی در زیبایی و تناسب اندام می گذارند. بیشترین میزان چربی در قسمت پهلو و شکمی جمع می شوند. در این مقاله به معرفی بی رحم ترین چربی سوز شکم با ورزش های لاغری شکم و پهلو می پردازیم در ادامه با نیک اندام ما همراه باشید.

 

عوامل موثر در افزایش چربی در ناحیع پهلو و شکم

 

عوامل موثر در افزایش چربی در ناحیع پهلو و شکم

 

 عواملی که باعث افزایش چربی در قسمت پهلو و شکم می­شود عبارتند از:

مواد غذایی نامناسب: مواد غذایی سالم مهم ترین عامل سلامت انسان هستند که علاوه بر سلامتی تاثیر زیادی در زیبایی و شادابی دارد. امروزه با افزایش میزان استفاده از مواد غذایی ناسالم مانند فست فود، روغن های نباتی، نوشیدنی گازدار و قندی، شیرینی و مواد دیگر میزان تجمع چربی های شکمی و پهلو را افزایش می دهد.

نداشتن تحرک کافی: نداشتن تحرک و ورزش نکردن عامل دیگری است که باعث افزایش چربی در پهلو و شکم می شود. در صورتی که میزان کالری در غذا بیشتر از تحرک روزانه باشد، کالری های باقی مانده به صورت کربوهیدارت، قند و چربی در بدن تجمع می کند و باعث چاقی افراد می شوند.

ژنتیک: ژنتیک عامل دیگری است که باعث تجمع چربی در پهلو و شکم می شود. طبق تحقیقات انجام شده بیش از 50 درصد چربی های شکم و پهلو به دلیل ژنتیک و تاثیر اعضای خانواده مانند پدر و مادر روی فرزندان به وجود می آید.

اختلالات هورمونی و استرس: اختلالات هورمونی و استرس باعث ترشح هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول می شوند. کورتیزول هورمونی در خون است که باعث افزایش تجمع چربی می شود. این چربی ها معمولا در قسمت شکم و پهلو ذخیره می شوند.

 

مرتبط:درمان افسردگی با ورزش | چه ورزش هایی برای درمان افسردگی مفید هستند؟

بخوانید: بهترین تمرینات و حرکات ورزشی با کش بدنسازی

 

ورزش و حرکات موثر در لاغری شکم و پهلو

 

عواملی مانند مواد غذایی نامناسب، اختلالات هورمونی، بی تحرکی و استرس عواملی هستند که باعث افزایش چربی شکم و پهلو می شوند. ورزش به همراه تغذیه مناسب یک عامل تاثیر گذار در لاغری شکم و پهلو هستند که باعث سوزاندن کالری های اضافی و چربی می شوند.در ادامه به معرفی ورزش ها و حرکت هایی که در لاغری شکم و پهلو موثر هستند می پردازیم.

 

پیاده روی

 

 پیاده روی

 

پیاده روی یکی از ورزش هایی است که اگر به درستی و به صورت مداوم انجام شود، می تواند تاثیر زیادی در لاغری شکم و پهلو داشته باشد. پیاده روی علاوه بر لاغری شکم با جلوگیری از تولید هورمون های استرس مانند کورتیزول از تجمع چربی در شکم جلوگیری می کند. در صورتی که پیاده روی به شکل صحیحی انجام شود، باعث سوخت و ساز بدن می شود و کالری های اضافی بدن را از بین می برد. برای داشتن یک پیاده روی صحیح در ابتدا باید از یک کفش مناسب استفاده کنید تا در هنگام پیاده روی آسیبی به عضلات پا وارد نشود. برای شروع ابتدا بدن خود را گرم کنید و با سرعت آهسته پیاده روی در سطح صاف را آغاز کنید. در ادامه با گرم شدن بدن سرعت خود را افزایش دهید. افزایش سرعت در پیاده روی باعث بالا رفتن ضربان قلب وکاهش چربی های بدن می شود. در پایان با کاهش سرعت، بدن خود را خنک کنید و پیاده روی را به پایان برسانید.

 

بخوانید: چگونه کمری باریک و اندام ساعت شنی داشته باشیم؟ + تمرین و تغذیه

 

حلقه هولاهوپ

 

حلقه هولاهوپ

 

حلقه زدن یکی از ورزش هایی است که در لاغری شکم و پهلو بسیار تاثیر گذار است. این ورزش با افزایش ضربان قلب و درگیر کردن بسیاری از عضلات بدن باعث کاهش چربی در تمام بخش ­ها می شود اما بیش ترین تاثیر را در شکم و پهلو می گذارد. روزانه 20 دقیقه حلقه زدن به سمت چپ و راست باعث از سوزاندن 140 کالری می شود. برای حلقه زدن ابتدا باید حلقه ای را مطابق با سایز بدن خود انتخاب کنید. برای شروع ابتدا پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و سپس حلقه را از پشت به کمر بچسبانید. در ادامه با حرکت کمر به صورت یک دایره فرضی به سمت چپ یا راست حلقه را حرکت دهید. بهتر است در هنگام حلقه زدن از یک زمان سنج  استفاده کنید تا مقدار زمانی را صرف حلقه زدن  کرده اید را اندازه بگیرید. مقدار زمانی که برای حلقه زدن به سمت راست استفاده می شود با سمت چپ باید یک اندازه باشد تا بدن نامتقارن نشود. حلقه زدن ورزشی است که علاوه بر چربی سوزی باعث شادابی و ایجاد تعادل اعضای مختلف بدن می شود.

 

بخوانید: 8 نکته مهم تقویت اراده برای لاغری و کاهش وزن

 

 

دوچرخه سواری برای لاغری شکم و پهلو

 

دوچرخه سواری یکی از انواع ورزش های هوازی است که اگر به صورت مداوم انجام شود، تاثیر زیادی در لاغری قسمت های پایین بدن دارد. دوچرخه سواری با تحریک عضلات قسمت شکم، ران و پهلو با افزایش ضربان قلب باعث کاهش چربی های اضافی و کالری سوزی می شود. به طور متوسط روزانه یک ساعت دو چرخه سواری با سرعت متوسط حدود 250 کالری می سوزاند که اگر به طور مداوم انجام شود، علاوه بر لاغری تاثیر زیادی در سلامت قلب و رگ، نفس کشیدن و آرامش اعصاب دارد. اما به طور کلی میزان چربی سوزی در دوچرخه سواری به عوامل مختلفی مانند سرعت پا زدن، زمان دوچرخه سواری و مسیر حرکت بستگی دارد. هرچقدر سرعت دوچرخه سواری بیشتر باشد و مسیری که طی می کنید سخت تر باشد و نیازی به انرژی بیشتری داشته باشد، کالری بیشتری می سوزانید و بیشتر لاغر می شوید. دوچرخه سواری یک ورزش است که علاوه بر سلامتی انسان، به عنوان یک فعالیت تفریحی تاثیر زیادی در شادابی افراد دارد.

 

لاغری شکم با حرکت brid dog

 

حرکت brid dog

 

 طبق تحقیقات انجام شده ورزشی برای چربی سوزی موضعی وجود ندارد و بسیاری از ورزش ها و حرکت ها باعث چربی سوزی کل بدن می شوند. با این حال حرکاتی وجود دارد که باعث فرم دهی یا جا به جایی چربی های شکمی و لاغری شکم و پهلو می شود. حرکت brid dog  یک حرکت بسیاری تاثیر گذار در لاغری شکم و پهلو است که توانید در باشگاه یا خانه در 3 ست 15 تایی انجام دهید. این حرکت با انقباض عضلات شکم باعث لاغری در زیر شکم و پهلو می شود. برای انجام این حرکت ابتدا به حالت چهار دست و پا قرار بگیرید و سپس دست و پای خود را به عرض شانه باز کنید. برای شروع ابتدا پای راست خود و دست چپ خود را به حالت صاف و بدون خمیدگی به بیرون بکشید و دو باره به داخل بدن جمع کنید. این حرکت را به طور مدام برای پاهای چپ و دست راست خود انجام دهید. برای انجام حرکت هایی که روی زمین انجام می شوند، از یک تشک استاندارد در زیر خود استفاده کنید تا آسیبی به عضلات وارد نشود.

 

بخوانید:  بهترین روش و نکات رژیم کالری کاهش وزن

 

حرکت شکم کوهنورد

 

حرکت شکم کوهنورد

 

حرکت شکم کوهنورد یکی حرکت هایی است که تاثیر زیادی بر روی عضلات زیر شکم و ران می گذارد و باعث افزایش ضربان قلب و لاغری در ناحیه شکم و پهلو و  لاغری شکم و پهلو می شود. اگرچه این حرکت ممکن است کمی سنگین باشد اما اگر روزانه و به صورت مداوم انجام شود، در فرم دهی عضلات شکمی، ران و باسن تاثیر می گذارد. قبل از شروع این حرکت ابتدا از یک تشک استاندارد برای زیر خود استفاده کنید و یک لباس مناسب که در آن احساس راحتی می کنید، بپوشید. سپس روی کف دست و انگشتان پا بایستید و پاهای خود را به صورت نوبتی به سمت سینه و شکم نزدیک کنید. این حرکت را در 3 ست 15 تایی انجام دهید تا تاثیر آن را روی لاغری شکم و پهلو حس کنید.

 

بخوانید: چطور راحت در یک ماه 10 کیلو وزن کم کنیم؟

 

حرکت side jakknive برای چربی سوزی شکم و پهلو

 

حرکت side jakknive

 

حرکت side jakknive یک حرکت بسیار موثر برای لاغری پهلو و ران است که باعث انقباض عضلات بدن می شود. برای شروع ابتدا به سمت پهلوی چپ یا راست دراز بکشید و یکی از دستان خود را روی شکم و دست دیگر را پشت سر خود قرار دهید. پاها را به هم جفت کنید و به سمت بالا حرکت دهید. 3 ثانیه پای خود را در بالا نگه دارید و دوباره به حالت اول خود برگردید. این حرکت را برای هر دو طرف انجام دهید تا تاثیر آن را در مدت زمان کوتاهی ببینید. توجه داشته باشید که در این حرکت آرنج شما مانند پاها باید رو به بالا باشد تا بتوانید این حرکت را به شکل صحیحی انجام دهید.

 

بخوانید: 6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو 

 

پیشنهاد نیک اندام:

8 خوراکی چربی سوز برای صبحانه 

لاغری سریع با رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب

10 معجون برتر کاهش وزن برای چربی سوزی

کاهش وزن سریع با بهترین قرص های لاغری و چربی سوزی

11 میوه لاغر کننده عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی

نکات مهم لاغری با تردمیل برای کاهش وزن + برنامه