بهترین قرص های لاغری

 

مصرف بهترین قرص های لاغری برای رسیدن به تناسب اندام در یک بازه زمانی کوتاه می تواند راه حلی بسیار منطقی و ایده آل به نظر برسد. برای کاهش وزن روش های متفاوتی وجود دارد که از جمله این روش ها می توان به مصرف انواع دارو و مکمل ها اشاره کرد.

قرص های لاغری می توانند یکی از بهترین جایگزین ها برای روش های لاغری به شمار آیند. در صورتی که افراد پس از تجربه روش های مختلف به نتیجه ای ایده آل دست نیابند، قطعا مصرف مداوم اما اصولی قرص های لاغری یک پیشنهاد خوب برای لاغری و کاهش وزن به شمار می رود.

در ادامه با 10 نمونه از بهترین قرص های لاغری آشنا می شویم. با نیک اندام همراه باشید.

 

انواع قرص های لاغری

 

قرص لاغری با مکانیزم های مختلف باعث کاهش وزن و رسیدن به یک تناسب نسبی در اندام فرد می شود. مصرف قرص های لاغری باعث کاهش اشتها از یک سو و افزایش چربی سوزی و کالری سوزی در بدن می شود.

لاغری سریع با مصرف بهترین بهترین قرص های لاغری یکی از اتفاقات بسیار شایع محسوب می گردد. رعایت نکات سلامت در رابطه با مصرف این قرص ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین واسطه تنها پس از توصیه و تجویز پزشک می توان نسبت به انتخاب و مصرف قرص های لاغری اقدام کرد.

از بهترین قرص های لاغری می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید:  بهترین روش و نکات رژیم کالری کاهش وزن

 

قرص عصاره گارسینیا کامبوجیا برای لاغری

 

قرص عصاره گارسینیا کامبوجیا

 

قرص عصاره گارسینیا کامبوجیا از جمله بهترین قرص های لاغری است که پس از نمایش داده شدن در نمایشگاه یکی از پزشکان در سال 2012 به محبوبیت جهانی دست یافت. اسید هیدروکسی سیتریک (HCA) یکی از ترکیبات اصلی و مهم در پوست این میوه سبز رنگ است.

این ترکیب تاثیر فوق العاده زیادی در لاغری دارد و به همین علت با عنوان یکی از بهترین قرص های لاغری در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. پس از مصرف این ماده در بدن، تغییراتی رخ می دهد که از مهم ترین آن ها می توان به تولید آنزیم های کنترل کننده چربی اشاره کرد.

افزایش میزان سروتونین در بدن از دیگر تغییراتی است که پس از مصرف قرص عصاره گارسینیا باید شاهد آن بود. به عبارتی می توان گفت که مصرف این قرص باعث از بین رفتن هوس و وسوسه برای مصرف مواد غذایی و انواع خوراکی های چرب و خوش مزه می شود.

 

همچنین بخوانید: خواص و طریقه مصرف چای سبز 

بخوانید: 6 نوشیدنی برتر خانگی برای کاهش وزن سریع

 

قرص کاهش وزن هیدروکسی کات

 

قرص هیدروکسی کات یکی از بهترین و محبوب ترین مکمل های چربی سوزی در جهان به شمار می رود. این قرص امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس یکی از آزمایشات و تحقیقات، محققین دریافتند که پس از مصرف 3 ماهه این قرص، می توان شاهد کاهش وزن بیش از 9 کیلوگرم بود.

وجود ترکیبات گیاهی (عصاره گیاهان) از یک سو و همینطور وجود کافئین از اصلی ترین و مهم ترین دلایل تاثیرگذاری این قرص در لاغری سریع به شمار می روند. مصرف این قرص برای افرادی که به کافئین حساسیت دارند با عوارضی همراه خواهد بود.

 

همچنین بخوانید: چطور راحت در یک ماه 10 کیلو وزن کم کنیم؟

 

قرص کافئین و لاغری 

 

قرص کافئین از ترکیبات فوق العاده موثر و محبوب در جهان به منظور کاهش وزن و لاغری سریع به شمار می آید. این ماده در محصولات و فرآورده های مختلفی از جمله کاکائو، قهوه و شکلات وجود دارد.

قرص کافئین از جمله ترکیبات افزایش دهنده متابولیسم بدن شناخته می شود. عملکرد قوی این ماده در کوتاه مدت قابل مشاهده است. به طوری که در یک بازه زمانی کوتاه پس از مصرف قرص قرص کافئین می توان شاهد افزایش میزان سوخت و ساز بدن و چربی سوزی بود.

قرارگرفتن این ترکیب در بین بهترین قرص های لاغری از جمله مواردی است که موجب افزایش میزان مصرف و همینطور تقاضا برای مصرف این قرص می شود. اما باید به این نکته توجه داشت که قرص کافئین می تواند اعتیاد آور و همینطور تحریک کننده ذهن باشد.

 

همچنین بخوانید: چگونه یک باشگاه خانگی مناسب و کم هزینه داشته باشیم؟ 

 

قرص لاغری Alli

 

قرص لاغری Alli

 

اورلیستات یا Alli از جمله مکمل ها و بهترین قرص های لاغری به شمار می رود. این قرص به طور معمول در صورت تجویز پزشک با نام Xenical به بیمار عرضه می گردد. قرص لاغری Alli با تجزیه چربی ها در روده باعث جذب حداقلی چربی در بدن می شود.

این موضوع باعث دریافت میزان کالری بسیار کم در بدن خواهد شد. طبق یکی از مهم ترین بررسی های انجام شده، با مصرف این قرص در مقایسه با هر یک از ترکیبات دیگر، می توان شاهد کاهش وزن 3 کیلوگرم در یک بازه زمانی کوتاه بود.

قرص لاغری Alli باعث کاهش احتمال ابتلا به فشار خون و دیابت می شود. متخصصین بر این باورند که به منظور کاهش عوارض جانبی مصرف قرص Alli باید تا حد امکان این مکمل به همراه وعده های غذایی کم چرب مصرف شود.

 

همچنین بخوانید: 8 نکته مهم تقویت اراده برای لاغری

بخوانید: پیشگیری از فشار خون بالا و دیابت با پیاده روی منظم

 

کاهش وزن با قرص گلوکومانان

 

قرص گلوکومانان به عنوان یکی از مکمل های نسبتا قوی شناخته می شود که از ریشه گیاه کونژاک به دست می آید. این مکمل نوعی فیبر غذایی بسیار مفید و تاثیرگذار در کاهش وزن می باشد.

مصرف قرص گلوکومانان در بدن مکانیزمی مانند ژل را تشکیل می دهد. به این صورت که پس از استفاده از این قرص، با جذب آب ماده ای ژل مانند در روده تشکیل می شود. تشکیل این ماده باعث انتقالِ احساس سیری به مغز و فرمان عدم مصرف مواد غذایی می شود.

مصرف منظم این مکمل به همراه مواد غذایی یا وعده های غذایی سالم باعث کاهش وزن تقریبی 4 الی 5 کیلوگرم در مدت زمانی مشخص (5 هفته) می شود. از دیگر مزایا مصرف قرص گلوکومانان به عنوان یکی از بهترین قرص های لاغری، می توان به درمان یبوست اشاره کرد.

زمان مصرف این مکمل در اثرگذاری آن نقش بسیار مهمی دارد. نیم ساعت قبل از صرف وعده های غذایی، بهترین تایم برای استفاده از قرص لاغری گلوکومانان است. این ترکیب باعث کاهش میزان تری گلیسیرید و کلسترول خون نیز می شود.

 

همچنین بخوانید: 14 راهکار طلایی برای کاهش وزن سریع

 

مکمل و قرص اسید لینولئیک کونژوگه (CLA)

 

CLA از جمله ترکیباتی است که با نام چربی ترانس از نوع سالم مورد استفاده قرار می گیرد. این چربی در بسیاری از انواع لبنیات از جمله پنیر وجود دارد. قرص اسید لینولئیک کونژوگه با دارا بودن ترکیبات CLA باعث افزایش میزان متابولیسم در بدن می شود.

این قرص هم چنین به تجزیه و کاهش میزان چربی ها کمک می کند. میزان کاهش وزن با مصرف قرص CLA در مقایسه با مصرف دارونما در افراد مختلف به صورت منظم و در یک تایم زمانی 5 الی 6 ماهه بیش از نیم کیلوگرم بوده است.

در صورت عدم مصرف منظم یا مصرف بیش از حد اعتدال این مکمل به عنوان یکی از بهترین قرص های لاغری، باید شاهد عوارضی از جمله مشکلات کبد و مقاومت در برابر تزریق انسولین به بدن نیز بود.

 

همچنین بخوانید: 10 معجون برتر کاهش وزن برای چربی سوزی و لاغری

بخوانید: 20 دلیل که چرا با وجود رژیم غذایی و ورزش وزنمان کم نمی شود؟

 

قرص کتون تمشک لاغری

 

قرص کتون تمشک از جمله مکمل های بسیار موثر در چربی سوزی به شمار می رود. این قرص در نسخه صنعتی، به صورت آزمایشگاهی تولید می شود. کتون تمشک اصلی ترین عامل بویِ تمشک است.

کاهش چربی و تجزیه سلول ها و بافت های چربی از جمله تاثیرات مصرف این مکمل به شمار می رود. افزایش آنزیم و هورمون هایی به نام آدیپونکتین در بدن، یکی دیگر از تاثیراتی است که بر اساس گفته محققین، باعث لاغری سریع می شود.

 

همچنین بخوانید: 34 مورد از بهترین نکات لاغری

 

قرص لاغری جی سی

 

قرص لاغری جی سی

 

قرص لاغری جی سی از جمله ترکیبات واقعا موثر در کاهش وزن و چربی سوزی به شمار می رود. این قرص با توجه به ترکیبات گیاهی دارای اثربخشی های واقعی در زمینه لاغری شکم است.

افزایش متابولیسم بدن یکی از تاثیرات مهمی است که پس از مصرف این مکمل باید شاهد آن بود. لاغری با جی سی بدون بازگشت بوده و در صورت رعایت استاندارد های تغذیه می توان شاهد تاثیرات بلند مدت پس از اتمام دوره مصرف قرص بود.

فیبر های سلولی را باید به عنوان یکی از مهم ترین ترکیبات این قرص معرفی کرد. پیشگیری از تبدیل شدن کالری مواد غذایی به چربی در بدن، از جمله مواردی است که می توان به عنوان تاثیرات مصرف قرص و مکمل جی سی به آن اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید: سریع­ترین راه های کاهش وزن بدون ورزش

بخوانید: برترین روش طبیعی کوچک کردن شکم بعد از سزارین

 

قرص آلفا اسلیم

 

قرص آلفا اسلیم (Alpha Slim) از جمله قرص های بسیار محبوب در حوزه لاغری و تناسب اندام است. مصرف این قرص به صورت منظم و طبق تجویز پزشک باعث افزایش میزان سوخت و ساز در بدن و کاهش چربی های ترانس می شود.

Alpha Slim موجب افزایش میزان انرژی در بدن و عدم نیاز به مصرف کالری یا چربی جهت انجام فعالیت های روزانه یا ورزشی می شود. از ترکیبات اصلی Alpha Slim می توان به کافئین اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید: آموزش طناب زدن صحیح برای لاغری + فیلم آموزشی

 

عصاره و پودر قهوه سبز

 

قهوه سبز دانه های بو داده نشده ای هستند که باعث کاهش میزان اسید کلروژنیک و کاهش وزن در بدن می شوند. با کند شدن روند تجزیه کربوهیدرات در روده ها به واسطه عصاره و پودر قهوه سبز باید شاهد چربی سوزی در بدن بود.

در یک مطالعه ساده بر روی افرادی که از عصاره و پودر قهوه سبز استفاده کرده اند، مشخص شد که این مکمل در مقایسه با با دارونما باعث کاهش 2 الی 3 کیلوگرمی وزن در افراد می شود.

آنتی اکسیدان های موجود در انواع بهترین قرص های لاغری از جمله عصاره قهوه سبز باعث کاهش میزان فشار خون و قند خون نیز می شود. البته که مصرف بیش از حد و اعتدال عصاره قهوه سبز می تواند با عوارضی نیز همراه باشد.

 

همچنین بخوانید: 20 خوراکی برتر چربی سوز برای کاهش وزن فوری

همچنین بخوانید: 8 تمرین برتر کاهش وزن تمرینات چربی سوز قوی

 

نتیجه گیری:

در این مقاله با معرفی بهترین قرص های لاغری، شرایط جدیدی برای رسیدن به تناسب اندام پیشِ روی افراد قرار می گیرد. اما این به معنا کاهش وزن قطعی و عدم بازگشت وزن از دست داده نیست.

هم چنان مصرف پروتئین و حذف کربوهیدرات از زنجیره ها و وعده های غذایی بهترین الگوریتم برای کاهش وزن و چربی شناخته می شود. در کنار این روش ها با مصرف منظم قرص ها و مکمل های کاهش وزن می توان شاهد یک شرایط مطلوب برای لاغری سریع و از دست دادن وزن اضافه بدن نیز بود.

 

مقالات پیشنهادی نیک اندام:

6 راه ساده برای آب کردن چربی شکم و پهلو

 فواید سرکه سیب برای لاغری

15 نکته مهم برای کاهش وزن و تناسب اندام

بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی

بهترین حرکات ورزشی با دمبل برای ورزش در خانه

8 خوراکی چربی سوز برای صبحانه که باعث لاغری و کاهش وزن شما می شود

بهترین مکمل افزایش حجم عضلات برای افزایش وزن

10 راهکار طلایی افزایش و رشد قد برای قد بلند شدن

11 میوه لاغر کننده عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی

بهترین تمرینات ورزشی بانوان در خانه برای کاهش وزن

15 اشتباه رایج در کاهش وزن اشتباهات کاهش وزن را بشناسید